www.cihansalim.net
site içindeİnternet'te

 cihansalim.net
   
Bu site hakkında

 - Sitenin Amacı
 - Türkçe İçeriğe Katkı
 - Sitede Tanıtılan Ürün ve Hizmetler
 - Sitede Reklamlar
 - Ziyaretçi Profili ve Reklamveren
 - İçerik Koruması ve Telif Hakları
 - Cihan Kim?

Öncelikle cihansalim.net amatör bir girişimdir.
Sitenin temel amacı İnternet'te Türkçe içeriği genişletmek, Türk İnterneti'ne katkıda bulunmak ve birçok yerde yazıları yayınlanan H. Cihan Salim'in çalışmalarını bir arada tutmaktır.

Türkçe içerik hedefi, sadece başka medyalarda yayınlanmış yazılarımı burada toplamakla yetinmeyip, Türk İnterneti'nde eksikliğini hissetmem sonucu bu siteye has, özel sayfalar hazırlamamı sağlamıştır. Sürekli yenilikler sunan site, Bilişim sektörüne özel iş ilanlarını bilİŞim bölümünde, İnternet'te furyaya dönüşen günlük yorumları Günce... Blog... bölümünde, hassasiyetle hazırlanan donanım ve mobil ürün önerileri de CJ Tech bölümünde yayına sunarak gittikçe genişlemektedir. Bunlara ek olarak şiir ve kitap önerileri, ziyaretçilerin istekleri doğrultusunda masaüstü duvar kağıtları gibi farklı alanlarda sunulan içerik, sitenin bu yola çıkarken beklemediğim şekilde beş yüz sayfalık bir arşive dönüşmesini sağlamıştır.

Amatörlüğü doğrultusunda, bu site hiçbir çıkar, maddi veya manevi kazanç gözetilmeden hazırlanmıştır.
Sitede tanıtılan veya önerilen hiçbir ürün, hizmet, vb. (kitaplar, siteler, filmler, bilgisayar programları ve diğerleri) ile H. Cihan Salim'in bir bağlantısı yoktur.

Aynı şekilde site hiçbir çalışmayı, hizmet veya ürünü hedef almamakta veya karalamamaktadır.
tıklayın, destekleyin:

Öte yandan gittikçe genişleyen içeriği kontrol etme, yenileme ve de çoğaltma çalışması hem zaman hem de gider açısından beklenmedik yükler oluşturmaya başladığından, yıllardır süregelen tutumumu değiştirmeme neden olmuştur. Süreç sonucu, 2004'ün son haftasına girilirken, sitenin çeşitli sayfalarında reklamlara yer vermeye başladım. Bu siteye çok küçük de olsa destek vermek için, söz konusu reklamlara tıklayabilirsiniz.

Reklamlardan söz açılmışken, cihansalim.net, arama motorlarından sayısız ziyaretçiyi, basit ve sıradan içerik sunmadan çekebilmektedir. Sitenin ortalama ziyaretçisi, bilgi arayan ve buna ulaşmak için sayfadan sayfaya geçen kişilerdir. Bu da, sitenin reklam veren için uygun bir ortam sunduğunu meydana koymaktadır. Şöyle ki, Google'ın, içerikle ilgili reklam sunan AdWords hizmetinin ilk hafta sonuçları, cihansalim.net ziyaretçilerinin reklam tıklama oranın %2 gibi yüksek bir reklam olduğunu ortaya koymuştur.

© Bu sitede yer alan "çoğu şey" kopyalanabilir, alıp başka yerlerde kullanılabilir. Böyle durumlarda herhangi bir hukuki yaptırımla karşılaşma gibi bir tehlike de yok. Fakat izinsiz çoğalttığınız içerik, H. Cihan Salim'e telif hakkı ödenerek, örneğin aylık bir dergide yayınlanmış ise, kanunlar karşısında suçlu duruma düşebilirsiniz.

Siteden herhangi bir şeyi alırken bana haber vermeniz veya kullanırken kaynak göstermeniz durumunda kuşkusuz ilişkilerimiz daha sağlıklı olacaktır.

Bu sitede adı geçen tüm ® , TM marka ve ürünler, üreticilerinin tescilli markalarıdır. Tüm hakları saklıdır.
 

 

- Siteyle ilgili yorum ve önerilerinizi bekliyorum. Ortak çalışma isteği, site dışında projeler için beraberlik, hatta siteye editör olarak yazı hazırlamak... Sadece mektup@ cihansalim.net adresine yazın...