www.cihansalim.net

 Web Siteleri
 
  Yerli Site
Ekim 2000
  www.sanalkutuphane.net
Öncelikle sitenin adı sizi şaşırtmasın, link kütüphanesi anlamında kullanılmış. Site 5 bin link sunduğunu iddia ediyor. Bu doğru mu saymadım ama şu kesin ki soldaki menüde ldukça fazla başlık var ve bazı başlıkların altı da oldukça geniş. Ayrıca girişte doğrudan sunulan popüler linkler -bazıları zaten biliniyor olsa da- oldukça yararlı. Çünkü Online sergilere, komik veya entellektüel sayfalara ulaşabiliyorsunuz. Siteniz varsa buraya ekletmeyi de düşünebilirsiniz.

Kısacası, aradığınız birşey varsa, fakat arama makinelerinin getirdiği yararsız sonuçlarla uğraşmak istemiyorsanız, "bir deneyin bakalım" diyorum.

 
  Yabancı Site
Ekim 2000
  www.wired.com
Wired, ABD'de oldukça popüler bir site, daha önce uğramadıysanız hemen tanıtalım. Wired, aklınıza gelebilecek her konuda güncel olaylarının nabzını tutuyor, tabii genelde ABD'de ki güncel olayların. Fakat sitede herkesin ilgisini çekecek harika yazılar mevcut. Siz bakmayın teknoloji, politika, kültür ve iş başlıklarına, içerik oldukça geniş.

Çok sık güncellenen bu sitenin ilginç bir özelliği de istemeniz halinde İnternet tarayıcınıza bir Wired çubuğu eklemesi. Eğer siteyi çok beğendiyseniz, böylece çubuk yardımıyla gözünüzden hiçbir şey kaçmıyor.

Çok önemli bir diğer özellik, yazılarla ilgili ekstra bilgiler sunulması, önemli linkler verilmesi ve giriş sayfasının en altında bugün gündemi belirleyen önemli yazılara link verilmesi -ki bu geniş içerikli yazılar Wired'ın değil-
Göz atarsanız ne kadar gelişmiş bir web sitesi olduğunu fark edeceksiniz.

 
 

- Daha önce tanıttığımız sitelere göz gezdirmek için diğer siteler sayfamıza bakabilirsiniz.

- Çok beğendiğiniz, ya da burada tanıtılmasını istediğiniz siteleri bana e-mail ile iletebilirsiniz.