www.cihansalim.net
site içinde
İnternet'te

 Web Siteleri
 
  İşi Şansa Bırakmadan
Yerli
 
tıklayın, destekleyin:
Cocukguvenligi.org   adından da anlaşıldığı gibi bebekleri ve çocukları güvenli şekilde büyütmek için ebeveynlere yönelik hazırlanmış bir site. Bu ay hangi siteyi tanıtayım derken bir yakınımın çocuğu evde düşüp yaralanınca basit olarak nitelendirdiğimiz bilgilerin de herkes için her zaman gerekli olduğunu bana hatırlattı. Cocukguvenligi.org da çok geniş bir site olmasa da aklımızda bulunması gerekenleri bir araya getiriyor.

0-6 ay, 6-12 ay bebekler için dikkat edilmesi gerekenlerle başlayan site 5 yaşına kadarki yılları dönem dönem inceliyor. Çocuk bakıcıları, boğulma, haşlanma,zehirlenme, oyun alanları, düşmeler, hayvanlar, bisikletler, yaya güvenliği başlıklı sayfalarda detaylı bilgi bulmak mümkün. Ayrıca site doktorundan sayfasında da kısa öneriler yer almakta...

 
  Bilgisayar Sorunlarına Hazır Cevaplar
Yabancı
  AnswersThatWork.com   bilgisayar sorunları çözümlerini bir araya toplayan başarılı bir site. "Libraries of Answers That Work" bölümünde kütüphanenin sorununuzla ilgili kategorisini seçerek sorununuzun cevabının hazır olup olmadığını bakabilir, hazırsa Word ya da PDF gibi formatlarda çözüm dosyasını indirebilirsiniz. Yine aynı bölüm altındaki "Downright Useful Downloads" başlığında yer alan yüzlerce faydalı yazılımı bilgisayarınıza indirip deneyebilirsiniz.

"Task List" bölümünde ise, Ctrl, Alt, Del tuşlarına basarak ulaştığınız görev yönetici ya da benzer yardımcı araçlar ile görebildiğiniz o anda bilgisayarınızda çalışan programları kontrol edebilirsiniz. Diyelim ki svchost.exe adlı işlemden şüphelendiniz. Task List altında "C" harfine tıklayarak böyle bir işlemin güvenilir bir işlem olup olmadığına ve ne yapmanız gerektiğiyle ilgili önerilere ulaşmak mümkün. "Drivers" bölümünde ise anakartınızdan DVD sürücünüze donanımlarınızı üreten firmaların destek sayfalarına tek tıkla ulaşarak yeni sürücü güncelleştirmelerini elde edebilirsiniz. "Fun Page" ise bilgisayar ve sorunlarla ilgili eğlenceli bir bölüm. AnswersThatWork.com bilgisayar sorunlarını kendi başına çözmek isteyenler için bir başvuru kaynağı.

 
 

- Daha önce tanıttığımız sitelere göz gezdirmek için diğer siteler sayfamıza bakabilirsiniz.

- Çok beğendiğiniz, burada tanıtılmasını istediğiniz siteleri mektup@ cihansalim.net adresine göndere- bilirsiniz.