www.cihansalim.net
site içinde
İnternet'te

 Web Siteleri
 
  Web Günceleri Bir Arada!
Yerli
 
tıklayın, destekleyin:
Blog Kardeşliği   normalde burada tanıttığım web site biçimlerine benzemeyen bir girişim. İnternet'te birkaç yıldır fazlasıyla önem kazanan webloglar, insanların bireysel düşüncelerini bir günlük gibi İnternet'te kolayca yazmalarını sağlıyor. Son yapılan açıklamalara göre, her saniye yeni bir web güncesi (blog) açılıyor. Tabii bu güncelerin hepsi bireysel düşünce paylaşımı amaçlı olmuyor. Yazarının ilgilendiği bir hobiyle ilgili faydalı bilgiler, ya da çalıştığı sektörden haberler, iş dünyası yorumları, vb. akla gelen her konuda günceler yazılmakta.

Tabii günce yazan pek çok Türk de var. İşte bu günceleri bir araya toplayıp listeleyen Blog Kardeşliği sayesinde yüzlerce Türk güncesi arasında dolaşabilir, ilginizi çekenleri bularak her gün kısa ama zevkli okumalar yapabilirsiniz. Tabii belki siz de blog yazmaya başlayabilir, sonra da sitenizi bu sitedeki listeye ekleyebilirsiniz...

 
  Gerçek Olamaz!
Yabancı
  the Onion   son derece profesyonel bir haber sitesi görünümünde. Öyle ki, ilk bakışta sadece adı "bu işte bir gariplik var" dedirtebiliyor. Tabii ABD'den fazlasıyla garip haberlerin doğal olarak çıktığına fazlasıyla inananlardansanız.

İşin aslı, Onion bir eğlence sitesi. Gerek ABD odaklı, gerekse uluslararası haberler, politika, bilim, köşe yazarları yayınlanan site tüm bunları oldukça kaliteli ve ziyaretçiyi sitede tutacak biçimde mizahla, kurguyla ve asparagasla harmanlıyor. Örneğin Google'ın insan tarama planları, konuyla ilgili demeçlerin komikliği bu tanıtım yazılırken sitedeki baş haberin içeriği idi.

Sitedeki anketler, hatta finansal bölümler bile sizi oldukça eğlendirebilir. Ayrıca magazin dünyasından aktarılan hayali gelişmeler de ilginç. E-posta bültenine üye olarak sitedeki haberleri haftalık olarak da alabilirsiniz.

 
 

- Daha önce tanıttığımız sitelere göz gezdirmek için diğer siteler sayfamıza bakabilirsiniz.

- Çok beğendiğiniz, burada tanıtılmasını istediğiniz siteleri mektup@ cihansalim.net adresine göndere- bilirsiniz.