www.cihansalim.net
site içinde
İnternet'te

 Web Siteleri
 
  AB'den Tarih Alındı, Gerisi...
Yerli
 
tıklayın, destekleyin:
deltur.cec.eu.int   Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu Sitesi olarak bundan böyle toplumun daha geniş bir kesminin ihtiyaç duyacağı pek çok bilgiyi barındırıyor. Beklendiği gibi AB'den tarih alındı, fakat yıllardır AB perspektifi taşınmasına rağmen AB'den proje için fon, hibe almada, ihalelerden kazanç sağlamada başarısızlık sürüyor. Bu sitede, ülkedeki kar amaçlı ya da kar amacı gütmeyen her kurum ve kuruluşu ilgilendiren bu konularla ilgili duyurular da bu sitede yer alıyor. Aynı doğrultuda, "AB ve Siz" başlığı altında önemli bilgiler de sunuluyor.

Basın ve iş duyurularının yanında AB etkinlik takvimi, AB dönem başkanlığı ve projeler de sitede yer alıyor. Delegasyon sitesinde delegasyonla ilgili bilgiler bulunabiliyor. Avrupa Birliği başlığı altında konvansiyon, müktesebat, istatistikler, anlaşmalar gibi yüzlerce sayfa dökümana ulaşılabilir. Özellikle Türkçe kaynak sağlaması açısından sitenin önemi oldukça büyük. AB ve Türkiye ilişkileri, iletişim ve iletişim stratejisine ek olarak bilgi kaynaklarına da linkler veriliyor. Tabii ki AB tarihçesi, sık sorulan sorular, yayınlar gibi bölümler de sitede bulunmakta.

 
  Beyaz Saray Mizahı
Yabancı
  Whitehouse.org   biz İnternet'te nelerin yayınlanıp nelerin yayınlanmayacağını tartışırken, sansür, erişim sorunları gündemdeyken ABD'de yapılabilen yayınlardan önemli bir örnek. Beyaz Saray'ın resmi adresi olan whitehouse.gov gibi, whitehouse.org da, ilk bakışta Başkan'ın resmi sitesi gibi gözükebilir. Ama aslında, en popüler eğlence sayfalarından biri.

Zeka pırıltısı içeren onlarca bölümde, ABD politikasındaki gariplikler, çarpıklıklar ortaya konuyor. Hatta, web sitesinin sponsoru olarak Allah gözüküyor, zaten sitede, G. W. Bush'un dini motifli politikalarına fazlasıyla gönderme mevcut. İnanç Bakanlığı bölümü zaten pek çok hayali soruya yanıtlar veriyor. First Lady Laura Bush'tan çeşitli aile bireylerine ilginç duyuru ve açıklamaların yanında, çocuklar için hazırlanmış Beyaz Saray sayfaları da fazlasıyla güldürücü. Bush yönetimi bölümüne ek olarak Beyaz Saray hediyelik eşya dükkanında ilgi çekici ürünler de unutulmamış...

 
 

- Daha önce tanıttığımız sitelere göz gezdirmek için diğer siteler sayfamıza bakabilirsiniz.

- Çok beğendiğiniz, burada tanıtılmasını istediğiniz siteleri mektup@ cihansalim.net adresine göndere- bilirsiniz.