www.cihansalim.net
site içinde
İnternet'te

 Web Siteleri
 
  Bir Bilişim Dergisi
Yerli
 
tıklayın, destekleyin:
tele.com.tr   aynı adla yayınlanan aylık telekomünikasyon dergisinin sitesi. cihansalim.net'de de sıklıkla ele aldığım bilişim sektörü sorunları, maalesef medyada yeterince yer bulamıyor. Buna ek olarak, krizlerden etkilenen, reklam desteği alamayan, sektördeki bazı firmalar tarafından pek de olumlu karşılanmayan bilişim yayınları da uzun ömürlü olamadığından, bilişim medyası da çeşitlilik olarak büyüyemiyor. Bu nedenle, başarılı olacağını umduğum yayınları da tanıtmadan geçmiyorum.

tele.com.tr dergisinin web sitesi de, önceki sayılarını PDF formatında sayfa sayfa sunmasının yanında, bilişim sektöründen sıklıkla güncellenen haberler veriyor. Ayrıca, basında çıkan haberler de, aynı gün içinde siteye aktarılıyor. Sektördeki önemli gelişmeler manşet başlığı altında sunulurken, dünyadaki gelişmeler de yine güncel bir şekilde site ziyaretçisine sunuluyor. Basın bültenlerinin yanında, tele.com.tr'nin çeşitli dosya konuları ve incelemeleri de zevkle okunabilir.

Ayrıca ses ve video kayıtlarıyla da haberlerin takip edilmesini sağlayan çoklu ortam bölümü siteye zenginlik katıyor. tele.com.tr ve benzer yayınların daha da genişlemesi ve böylece bilişim sektöründeki gelişmeleri farklı kaynaklardan takip edebilme şansının doğmasını diliyorum...

 
  Kaliteli Bir E-Dergi
Yabancı
  Salon.com   birçok haftalık ve aylık dergiden çok daha kaliteli içerik sunan, İnternet'in ünlü yayınlarından biri. Güncel konular, haberler ve yorumlar dışında, dünyada neler olup bittiğini, eğilimleri, yenilikleri kaçırmamanızı sağlayacak yazılar sitede saatlerce kalmanıza neden olabilir.

Haber, köşe yazıları, teknoloji ve iş dünyası, sanat ve eğlence, kitaplar, günlük hayat, cinsellik, karikatür bölümleri sıklıkla yenilenen, okumaya değer konuları ele alıyor. Sitenin "Dialogue" bölümünde ise normal forumların yanında, blog yayınları, daha da önemlisi Table Talk ve Salon Personals adlı, gerçek bir etkileşimin yaşandığı alt bölümler bulunuyor.

Bunlara ek olarak, Salon'un online dersleri de mevcut. Deneme yazıları, roman, vb. yazı çalışmaları, İnternet üzerinden, önemli yazarların öncülüğünde yapılabiliyor. İnternet'in önemli içerik kaynaklarından biri Salon.com'u, henüz keşfetmediyseniz mutlaka göz atmalısınız.

 
 

- Daha önce tanıttığımız sitelere göz gezdirmek için diğer siteler sayfamıza bakabilirsiniz.

- Çok beğendiğiniz, burada tanıtılmasını istediğiniz siteleri mektup@ cihansalim.net adresine göndere- bilirsiniz.