www.cihansalim.net
site içindeİnternet'te

 Web Siteleri
 
  Düzgün Bir Haber Sitesi
Yerli
 
tıklayın, destekleyin:
NetHaber   genel site önerilerimden farklı bir nedenle karşınıza geliyor. Zira İnternet kullanımının artmasıyla, haberleri İnternet'ten alma eğilimi daha da arttı. Bu da güvenilir ve çabuk yüklenen haber sitelerinin aranmasına neden oluyor. NetHaber, yayıncılık alanında tecrübeli, İnternet konusunda saygı duyulacak bir birikime sahip olan Nevzat Basım tarafından hayata geçirildi ve bugüne kadar başarıyla yayınını sürdürerek ciddi bir alternatif haline geldi.

Asparagas olmayan, ilgi çekmek için çarpıcı, soru soran başlıklar kullanmayan bu siteye, okurların da haber geçmesi mümkün. Politikadan ekonomiye, spordan dış haberlere pek çok alanda, meraklısının tatmin edecek haberler sunan sitede köşe yazarları da mevcut. Ek olarak, Araştırma Dosyaları bölümü altında, gerçekten de ilgi çekici konularla, haber açlığınızı doyurmanız mümkün.

Lafın kısası, prensip sahibi bir yaklaşım ve profesyonel tutumun sonucu ortaya çıkan bu siteyi ziyaret ederek, finansal kaynaklara sahip olmadan da İnternet'te neler yapılabileceğini görebilirsiniz.

 
  Bu sefer içerik değil tasarım
Yabancı
  Amplifier   tasarım alanında yapılabileceklerin sınırı olmadığının ve de İnternet'in hem ses, hem metin hem de etkileşim sunabildiğinin bir göstergesi. İçerik tanıttığım site tasarımlarının aksine, tasarım nedeni ile burada bir siteye yer vermemin nedeni ise, artık yeterli süre geçmiş olmasına rağmen hala İnternet'in sunduklarını tam olarak kullanamayan pek çok web tasarımcımıza, zihinsel bloklarını yıkmaları için destek vermek.

Yaratıcı problem çözmeyi engelleyen nedenlerden olan kavramsal blokların yüksekliği ve de yapay sınırlamaların güçlülüğü, İnternet tasarımında da, 14-15 inç, 800*600 çözünürlükte bir ekrana bir şeyler sığdırmak olarak karşımıza çıkar ve gelişir.

Farklı bir iş planı olan Amplifier'ın sitesi de çok hoş. Flash tasarımlı sitenin yüklenmesi için biraz bekledikten sonra, her bölümdeki artı ve eksileri takip etmenizi ve en önemlisi soldaki menüden hareketle, çeşitli bölümleri incelemenizi öneririm. Örneğin karşılıklı konuşan iki antik çağ insanının sözleri Story bölümünde. En iyi çözüm ise, menüden Site Map kullanarak tüm bölümleri gezip İnternet bağlantınızdan farklı bir zevk almak...

 
 

- Daha önce tanıttığımız sitelere göz gezdirmek için diğer siteler sayfamıza bakabilirsiniz.

- Çok beğendiğiniz, burada tanıtılmasını istediğiniz siteleri mektup@ cihansalim.net adresine göndere- bilirsiniz.