www.cihansalim.net
site içindeİnternet'te

 Web Siteleri
 
  Medyayı Yakından Takip
Yerli
 
tıklayın, destekleyin:
Medyatava   belki de burada bir kez daha duyurulmaya ihtiyacı olmayan bir site. Ama fark etmiş olabileceğiniz gibi, artık ayın kitabı, web sitesi gibi bölümlerde, "Şeytan Göz" başlığı altında medya eleştirileri yapmamam üzerine bu eksikliği size yeni bir kaynak göstererek telafi etmeye çalışıyorum. Medyatava, gittikçe güçlenen ve sorgulanmayan medyaya büyüteç tutan önemli bir site.

Gerek yazılı, gerek görsel yayınlardaki gelişmeler, doğrular, yanlışlar bu sitede yakından takip edilebilirken, medyada yer almayan yine medyayla ilgili ilginç haberler ziyaretçiyi siteye bağlıyor. Tava Gelenler, Dünyanın Derdi, Enteresan Haber bölümlerinin yanında, gazete ve dergi tirajları, TV reytingleri de siteden takip edilebilir.

 
  Desenfarmasyona Karşı Dayanıklılık
Yabancı
  The Memory Hole   unutulmaması gereken, ama artık toplumların kolayca unuttuğu bilgileri bir arada tutmak için kurulmuşken artık "bilinmemesi gerekenleri", ya da gizlenenleri de ortaya çıkarma amacını görev edinmiş bir site. İnternet'in kendine has özelliği sayesinde, her yerden erişilir sanal bir arşiv olan sitede, özellikle ABD merkezli, ama tüm dünyayı ilgilendiren politik, ekonomik olayların iç yüzüne erişmek mümkün.

Örneğin, 2003'te birden çıkarılan "deniz ötesi ülkelerde ölen ABD askerlerinin tabutları, vb. eşyaların fotolarının yayınının yasaklanması" şeklindeki bir karar sonucu, kısıtlanan bilgilenme hakkına karşılık, yine de söz konusu bilgi, kaynak, haber ve görüntülere ulaşan site günde binlerce ziyaretçi çekiyor.

Sitede 11 Eylül gibi dosya konularının yanında, haftanın hikayesi, medyada yer bulamayan korkutucu gelişmelerin yer aldığı "Cold-Shouldered" gibi bölümler ilgi çekici. Ayrıca Memory Blog adresinde de günce olarak yayınlanıyor...

 
 

- Daha önce tanıttığımız sitelere göz gezdirmek için diğer siteler sayfamıza bakabilirsiniz.

- Çok beğendiğiniz, burada tanıtılmasını istediğiniz siteleri mektup@ cihansalim.net adresine göndere- bilirsiniz.