www.cihansalim.net
site içindeİnternet'te

 Web Siteleri
 
  "Ajans Başladı mı"
Yerli
 
tıklayın, destekleyin:
AA.com.tr   ülkemizin ilk ajansı olan Anadolu Ajansı'nın başarılı web sitesi. Özellikle gün içinde haberleri takip etmek için İnternet'ten faydalananlar için ciddi bir alternatif olan site başarılı tasarımının yanında video haberler sunması ile de öne çıkıyor. Görüntülü haberlere ek olarak fotoğraf bölümünde de ilgi çekici kareler sunan site tahmin edileceği gibi Türkiye ve Dünya'dan haberler, ekonomi, spor, kültür-sanat ve bilimdeki gelişmeleri de aktarıyor.

Öte yandan sağ taraftaki menüden ulaşacağınız Dosyalar bölümü de oldukça önemli bir içerik sunuyor. Tarihte Bugün ve Arşiv dışında Yılın Olayları linkiyle son dört yılda olanları ay ay inceleyebiliyorsunuz.

Kültür-Sanat Etkinlikleri bölümünde ise ister sinema, ister tiyatro olsun, istediğiniz etkinliğin yer ve saatini öğrenebiliyorsunuz ki bu pek çok kullanıcının talep ettiği bir hizmet. Bunlara ek olarak, siteden, örneğin YTL gibi farklı konularda derin bilgiler elde edilebiliyor...

 
  Overclock!
Yabancı
  HardOCP   son dönemde gittikçe daha çok bilgisayar meraklısının merak sardığı overclock konusunda oldukça başarılı bir site. Bilgisayarları, normal hızından daha yüksek hızlarda çalıştırarak yüksek performans almak isteyenler, bu işi nasıl yapacaklarını iyi bilmeleri gerektiği gibi, hangi parçaların bu işlem için uygun olduğunu da takip etmelidir.

İşte bilgisayar donanımı konusunda başarılı olan HardOCP de, farklı dosya konuları ile piyasadaki işlemci, anakart ve ekran kartlarını yüksek hızlarda çalıştırmanın yollarını ele aldığı gibi önerilerde de bulunuyor.

İncelemeler bölümünde bu parçaların yanında fan, vb. soğutucu ürünler de ele alınıyor. Ek olarak makaleler ile farklı konulara değiniliyor. Sitenin forumlarında da diğer ziyaretçilerin fikirlerine başvurmak mümkün.

Öte yandan overclock ile ilgilenmeyenler de, sitedeki donanım önerilerinden faydalanabilirler. 500 dolara kurulacak bir PC için hangi parçaların seçilmesi gerektiğini ele alan dosya konusu bunlara bir örnek. Aynı zamanda sitenin blog da yayınladığı ve bilgisayar dünyasındaki gelişmeleri meraklılara aktardığını da belirtmek gerek...

 
 

- Daha önce tanıttığımız sitelere göz gezdirmek için diğer siteler sayfamıza bakabilirsiniz.

- Çok beğendiğiniz, burada tanıtılmasını istediğiniz siteleri mektup@ cihansalim.net adresine göndere- bilirsiniz.

Komisyon'dan olumlu öneri çıkması Türkiye için gerçekten büyük bir adım. Öte yandan özellikle dış ilişkiler konusunda ortalama bilgisi yetersiz okura biraz fazla olumlu bir hava aktarıldığı, aslında raporun beklenmedik eksi tarafları da olduğunun arka planda bırakılması oluşan güzel atmosfere rağmen yanlış bir uygulama olarak gözüküyor.