www.cihansalim.net
site içindeİnternet'te

 Web Siteleri
 
  Mevsimsiz
Yerli
  Mevsimsiz.com   sıklıkla güncellenen, onlarca yazara ev sahipliği yapan, onlar vasıtasıyla pek çok pencere açmaya çalışan önemli bir site. Edebiyat ağırlıklı bu sitede köşe yazıları, denemeler okuyabilir, tiyatro, müzik ve sinema bölümleri altında hobilerinize zaman ayırabilirsiniz. Bunlara ek olarak felsefe, doğa, mitoloji bölümlerinde geniş bir içeriğe ulaşabilirsiniz. Yakın zamanda sosyoloji bölümünün de ekleneceği belirtiliyor.

Edebiyat ağırlıklı olsa da sürekli olarak farklı konularda içerik sunmaya çalışan site gurme bölümünü de barındırıyor ve buna fotoğraf bölümü de eklenecek. Ayrıca söyleşilerin yayınlandığı site, kısa süre sonra kendine özel bir sözlüğü de ziyaretçilerin yararlanması için sunacak.

Yazarlarıyla İnternet dışından dostlukları olan site etkileşimli ve sıcak ortamında kullanıcılar için forumlar da barındırıyor. Kültür sanat dünyasından gelişmeleri duyuran Gazete Mevsimsiz'e de ana sayfadan ulaşabilirsiniz...

 
  Sanat ve Sanatçılar
Yabancı
  Scene360.com   Portekiz merkezli İngilizce yayın yapan bir site. Sanat, müzik, sinema ve edebiyat ekseninde yayın yapan site kendi yazarlarının yayınlarından çok önemli sanatçılarla röportajlar, çalışmalarından bölümler yayınlıyor. Örneğin Art bölümünde önemli fotoğrafçılarla söyleşileri bulabilir, tasarımcıların yeni çalışmalarını takip edebilir, sanat üzerine yeni açılımlara doğrudan yaratıcılarının ağızlarından tanık olabilirsiniz.

Sinema bölümü de oldukça geniş ve gerek yönetmenler, gerek filmler üzerine geniş bir içerik, karşılaştırmalar, öneriler ve tanıtımlar sunuyor. Edebiyat bölümünde ise çeşitli aralarla şiirler, denemeler, kısa hikayeler bulabilirsiniz.

Ana sayfadan yayınlanan günce (blog) sayesinde ise hem eğlence ve sanat dünyasında yaşanan gelişmeleri takip edebilir, hem de İnternet'teki benzer yayınlardan haberdar olabilirsiniz. Hem eğlence dünyasının bireyleri hakkında detaylı bilgi elde etmek, hem de yeni tasarım ve sunum biçimlerini takip etmek isteyen amatör ve profesyonellerin ilgisini çekebilecek bir site.

 
 

- Daha önce tanıttığımız sitelere göz gezdirmek için diğer siteler sayfamıza bakabilirsiniz.

- Çok beğendiğiniz, burada tanıtılmasını istediğiniz siteleri mektup@ cihansalim.net adresine göndere- bilirsiniz.

İskenderun'da yıllardır beklemeye dayanamayıp batan atık yüklü gemi umursamazlığı- mızı bir kez daha yüzümüze vurdu, sorunları çözmek yerine üşenmeyi seçen bizler bakalım daha ne felaketler yaşayacağız. İçinde atık bulunmasa da, kıyıya dayanmış bekleyen bir gemi de Yenikapı-Eminönü arasında sahil yolundan geçenlerin kanıksadığı bir görüntü oldu. Bakalım o gemi ne kadar dayanacak...