www.cihansalim.net
site içindeİnternet'te

 Web Siteleri
 
  Bilişim Dünyası Haberleri
Yerli
  Teknobilgi.com   bilişim sektöründeki gelişmeleri takip etmek isteyenler için yeni bir alternatif. İnternet'te bilişim medyamızın pek fazla temsilcisini göremediğimizden, bu sitenin fayda sağlayacağına inanıyorum. ISS, e-iş, donanım, yazılım, İnternet, güvenlik, telekom, CRM gibi pek çok başlık altında haberler sunan site, günde pek çok kez güncelleniyor.

Henüz kurulum dönemini yaşayan sitede bilişim sektörü etkinliklerinin listesine ulaşılabiliyor. Ayrıca çeşitli köşe yazılarıyla sektörün gidişatını farklı yorumlarla takip edebiliyorsunuz. Bazılarının turk.internet.com sitesine benzetebileceği Teknobilgi, gelişmesi ve yayınını uzun süre sürdürmesi halinde kuşkusuz sektöre oldukça faydalı olacak bir portala dönüşebilir...

 
  Müzikle Uğraşanlar İçin...
Yabancı
  Harmony-Central.com   ister profesyonel ister amatör olsun, müzikle uğraşanların, müzik aletlerine ilgi duyan ve kullananların fazlasıyla faydalanabileceği bir site. Ülkemizde, özellikle amatörlerin aldıkları ya da almaları gereken ürün hakkında yeterli bilgi alamamaktan yakındığı, en fazla soruyu dükkan çalışanlarına yöneltebildikleri, fakat ciddi bir alışveriş potansiyeli sunmadıklarında umursanmadıkları düşünülürse İnternet sitelerinin, tartışma forumlarının önemi daha da artıyor.

Özellikle belli bir meblağı gözden çıkardıktan sonra hayal kırıklığına uğrama riskine karşın, Harmony Central'de gitar, davul, klavye, sintisayzır, müzik yazılımları ve pek çok diğer ürün detaylı olarak inceleniyor, karşılaştırılıyor. Kullanıcıların kendi tecrübelerini yansıttıkları incelemeler yayınlanıyor. Tüm bunların yanında, daha başarılı olmak için ipuçları, editoryal bölümler bulunan sitede tartışma forumları da mevcut. Aslında burada tanıttığım yabancı sitelerden bazılarının Türkiye İnterneti'nde eksikliğinin hissediliyor olması, bu sitelerin bir örneğinin açılmasıyla ilgili bir ipucu olarak da algılanabilir tabii ki!

 
 

- Daha önce tanıttığımız sitelere göz gezdirmek için diğer siteler sayfamıza bakabilirsiniz.

- Çok beğendiğiniz, burada tanıtılmasını istediğiniz siteleri mektup@ cihansalim.net adresine göndere- bilirsiniz.

Türk Telekom, telefon görüşme ücretlerini Ağustos'tan itibaren ciddi olarak düşüreceğini açıkladı. İşte ne zamandır önemini vurguladığımız rekabetin, telekomü- nikasyon gibi önemli bir alanda getireceği faydaları yavaşça yaşamaya başlayacağız. Ve bu faydalar tüm sektörleri etkileyecek...