www.cihansalim.net
site içindeİnternet'te

 Web Siteleri
 
  Çizgi Roman Kahramanları
Yerli
  Resimli Roman   çizgi roman severleri bir araya getiren bir site. Sohbet alanları dışında, çizgi roman fan kulübü ve forumlar İnternet'in sunduğu etkileşim fırsatından faydalanmayı kolaylaştırıyor. Çizgi roman dünyasından haberleri takip edebileceğiniz sitede kahramanlara özel sayfalara erişebilirsiniz. Sinema çizgi roman, çizgi roman komikleri, yazıları ve linkleri içeriği genişletiyor.

Bir zamanlar çizgi roman, ustalar, çizgi roman çocukları ise siteyi farklı kılan bölümler. Ayın kapağı ve online çizgi roman gibi başlıkların yanında fanzin bölümünden ulaşabileceğiniz değerli performanslar da ilginizi çekebilir.

Bu ay seçtiğimiz tema olan çizgiromanlara bir dönemler çok daha merak ve bağlılıkla yaklaşılıyordu. Sonuçta, bu alanda da Türkçe sitelerin olması İnternet'imizi genişletiyor ve yayıncılık fırsatı sunuyor...

 
  Euro 2004'ün Tadını Çıkarın
Yabancı
  UEFA EURO 2004   anlaşılacağı üzerine Avrupa Futbol Şampiyonası'nın resmi web sitesi. Zaten her yerde Euro 2004 haberlerinden geçilmezken siteyi burada tanıtmamın nedeni, 50. yılını kutlayan UEFA'nın siteyi organizatörlere bırakmaması, kendi İnternet yayıncılık becerisini bu siteye de yansıtmış olması. Tabii ki turnuva haberleri, maç bilgilerini sunan site video gibi çoklu ortam bileşenlerini de ziyaretçilere sunuyor.

Sitenin asıl öne çıkan yanı ise, "Fanzone" bölümü. Bu bölümde, Şampiyonlar Ligi ile ünlenen "Fantasy Football" ya da Predictor gibi tahmin oyunları oynayıp ödül kazanabilir, sitenin sunduğu langırt, serbest vuruş yarışmaları, vb. pek çok eğlenceli oyunda başkalarıyla yarışabilirsiniz. Ekran koruyucuları, masaüstü duvar kağıtları, 360 derecelik sunumları barındıran site, bir süre sonra hızını yitirip ardından da sona erecek turnuvanın tadını bilgisayarda yaşamak için ideal eklentiler. Aynı bölümde ziyaretçilerin de sesini duyurabildiği bölümler, taraftar fotoğraçılığı, "The Shot" bölümleri ve farklı yazarlardan İnternet'in son trendi web günceleri olan 'weblog'ları da okuyabilirsiniz.

Sitenin bu önemli bölümü dışında turnuvanın geçmişi ve Portekiz ile ilgili oldukça detaylı ve kaliteli sayfalar da sporseverlerin ilgisini hak ediyor.

 
 

- Daha önce tanıttığımız sitelere göz gezdirmek için diğer siteler sayfamıza bakabilirsiniz.

- Çok beğendiğiniz, burada tanıtılmasını istediğiniz siteleri mektup@ cihansalim.net adresine göndere- bilirsiniz.

Kamu Personeli Seçme Sınavı'na 1,75 milyon kişi girecek ve sadece 30-40 bini bir işe yerleştirilecek. İster üniversite sınavı olsun, ister diğer alanlar, çoğunluğun "kazanamadığı" sınavlara alışığız, ama bu sefer oran oldukça düşük. Sadece %2'i için olumlu bitecek bir sınav yaşanacak olması pek de iyi bir sinyal değil...