www.cihansalim.net
site içindeİnternet'te

 Web Siteleri
 
  Günceli Kaçırmamak
Yerli
  Belgenet.com   gündemdeki gelişmeler hakkında oldukça derinlemesine içerik sunan, konuyla ilgili tüm olayları, gelişmeleri toplayarak bugün ve yarın belge olarak kullanılmasına fırsat sunan değerli bir girişim. Örneğin gündemdeki YÖK tartışmalarıyla ilgili tüm yaşananları, kimin nasıl açıklamalar yaptığını okuyabilir, anayasa değişikliği ile ilgili bugün ve geçmişte yaşananları bulabilirsiniz.

Hukuk ve ekonomi alanında yaşananların toplandığı özel bölümlerden yararlanmak mümkünken, henüz gelişme aşamasında olan Kim Kimdir bölümü ve de linkler içeriğe katkıda bulunuyor. Bunlar dışında İnternet'te daha uzun yoldan ulaşabileceğiniz parti programları, 12 Eylül belgeleri gibi içerik açısından önemli konulara da siteden doğrudan erişebilirsiniz.

Özellikle arşiv niteliğiyle öne çıkan siteden belli aralıklarla duyuru almak isterseniz site bültenine de üye olabilirsiniz.

 
  ... Hakkında
Yabancı
  About   İnternet'te içerik odaklı çalışan başlıca sitelerden biri. Çoğu kullanıcının genel olmayan bir çok konuda, İngilizce olarak yaptığı aramalarda sık sık karşılaştığı bu site, son dönemde tasarımını ve iş modelini yeniledikten sonra daha da çekici hale geldi ve ben de bu değişimi sizinle paylaşmaya değer buldum.

About.com'da ana başlıkları saymak yeterli değil ama fikir vermek için şöyle bir bakarsak, bahçe işlerinden küçük ve orta büyüklükteki işletmelere özel içeriğe, eğitimden beslenmeye birçok ana bölüm var. Fakat siteyi burada tanıtmamızın nedeni içeriğinin oldukça geniş olması, pek çok yazar ve editörün sürekli olarak özel alt bölümlerde, İnternet'te az bulunan konularda yeni çalışmalar yayımlaması. Örneğin kaplıca uzmanından bu konuda bilgiler bulabilir, oteller hakkında bir gezginin tecrübelerini okuyabilir, bağımsız filmleri takip edebilir, şehir efsaneleri gibi sayısız konuda sayfalar dolusu içeriğe ulaşabilirsiniz.

Son olarak eski tasarımdan farklı olarak, arama kutularında İnternet'i değil, About.com'u arayabildiğinizin altını çizelim ve iyi sörfler dileyelim...

 
 

- Daha önce tanıttığımız sitelere göz gezdirmek için diğer siteler sayfamıza bakabilirsiniz.

- Çok beğendiğiniz, burada tanıtılmasını istediğiniz siteleri mektup@ cihansalim.net adresine göndere- bilirsiniz.

Eurovision'ın gündemi bu kadar işgal etmesi, daha iki yıl öncesine göre ne kadar şaşırtıcı değil mi? Sertab Erener ve arkadaşlarının performansı olmasa belki unutulacak olan bir yarışmaydı. Öte yandan Türkiye'nin bu sene dördüncü olması biraz da şova, programa bağlı olabilir mi, ne dersiniz?