www.cihansalim.net
site içindeİnternet'te

 Web Siteleri
 
  Yapı ve Tasarım için
Yerli
  arkitera.com   kendini Türkiye'nin yapı ve tasarım portalı olarak tanıtan bir site. Gerçekten de geniş içeriğiyle yatay bir portal olarak nitelendirilebilecek site haberler, etkinlikler, yarışmalar duyuruluyor. Böyle bir web sitesinin sunması gereken etkileşim pano ve forum sayfalarıyla, günün sorusu, anket gibi eklerle sağlanıyor. Ayrıca forum üyeleri Diyalog bölümünde, iki haftada bir konuklara soru yöneltebiliyor.

Proje bölümünde yer verilen çalışmalar ise ilgili meslek grubu dışındakilerin dahi ilgisini çekebilecek nitelikte. Köşe yazıları, gündem, söyleşi başlıkları ise sitenin sunduğu ciddi içeriğin göstergesi. Kariyer, yayın ve ürün tanıtımları bölümleri de özellikle kendini geliştirmek amacındakiler için önemli.

Mevzuat ve Sanat bölümleri içeriği tamamlıyor. Kısacası, sık güncellenen, mesleki açıdan neredeyse her gereksinime hitap eden arkitera ziyarete değer bir site. Ayrıca web rehberi ile de konu ile ilgili başka sitelere sizi yönlendiriyor.

 
  Müzik İçin Alabildiğine Geniş İçerik
Yabancı
  UBL.com   müzikseverlerin not etmesi gereken bir site. Yaklaşık on yıldır yayınlanan The Ultimate Band List'in başlıca hizmeti 100 binden fazla sanatçı ve müzik grupları hakkında geniş arama seçenekleri sunması ve aradığınız müzisyen hakkında detaylı bilgi sunması. Kariyerinden ailesine, albümlerinden video kliplerine, yaptığı müzik türünden beraber çalıştığı kişilere birçok konuda detaylar veren site, sanatçı ya da grubun parçalarını dinlemenizi de sağlıyor. Bunun dışında sizi sadece kendi sayfalarına hapis etmek gibi bir hedefi olmadığından çok daha geniş bilgi bulabileceğiniz linkler de veriliyor. Ayrıca sitede sanatçı üzerine açılmış tartışma, mesajları da karşınıza getiriyor.

Bunlar dışında konser bilgileri, buluşma organizasyonları, festival bilgilerine de ulaşılan sitede tabii ki alışveriş de yapılıyor. Müzik dünyasından haberler, gelişmeler de burada bulunuyor.

Sitenin çok önemli bir artısı ise "Resources" başlığı altındaki kaynaklar. İnternet etkinlikleri, müzik türlerine göre hazırlanmış "rehberler" ve İnternet yayını yapan radyo listeleri ilginizi çekebilir. Belli bir müzik türü ya da akımına özel yayın yapan sitelerin tanıtıldığı "Meta Sites" bölümü müziği dinlemekle yetinmeyenlere çok faydalı bir bölüm, burada alfabetik linkleri de gözden kaçırmayın. Son olarak dergi ve de e-yayınların tanıtıldığı "magazine & e-zine" bölümü de sitenin işlevini arttıran etkenlerden biri.

 
 

- Daha önce tanıttığımız sitelere göz gezdirmek için diğer siteler sayfamıza bakabilirsiniz.

- Çok beğendiğiniz, burada tanıtılmasını istediğiniz siteleri mektup@ cihansalim.net adresine göndere- bilirsiniz.

Başbakanımız, ABD Başkanı'nıyla görüştü. Tabii ki medyada bize yapılan övgüleri, verilen sözleri okuduk. Gittik, bir şeyler aldık döndük. Peki acaba biz nelere "Tamam, olur" dedik. Yabancı basında bunlardan bahsedilirken niye kendi yayınlarımız bunlara neden yer vermiyor? Umarım geçen yıl yaşadığımız gibi anlaşmazlıklar, verilen sözü yerine getirememe, ve en önemlisi, halkın "Ne sözler vermişiz" şaşkınlığı yaşanmaz...