www.cihansalim.net
site içindeİnternet'te

 Web Siteleri
 
  Erol Işıtır'ın Biyoloji Sitesi
Yerli
  Biyoloji Sayfası   Erol Işıtır'ın hazırladığı, biyoloji alanında derin içerik sunan bir site. "İnternet'te kral içeriktir" sözüne inanarak arada bir amatör siteleri tanıtmaya devam ediyorum. Bu nedenle tasarımı profesyonel olmasa da, bu kadar önemli bir içeriği İnternet'e taşıyan böyle bir siteyi görmezden gelmek olası değil.

Solunum sisteminden enzimlere kadar birçok başlık içeren genel biyoloji bölümü, genetik başlığı altında DNA replikasyonu gibi temel bilgiler, omurgalı hayvalar başlığı altında memelilerden kemikli balıklara birçok canlıyla ilgili bilgiler yer alıyor. Bakteri ve virüsler, çevre kirliliği, insanın evrimi bölümleri de mevcut.

Ayrıca bu sitede yer alan Sözlük ve Test Soruları başlıkları da önemli artılar. Ülkemizde fen bilimlerine karşı genel ilgisizlik böyle sitelerin kolay ve öğretici biçimde içerik sunmalarıyla belki bir nebze olsun düzelme kaydeder...

 
  Daily Rotation
Yabancı
  Daily Rotation   sizin için haber toplayan bir nevi yardımcınız. Genelde geniş ya da farklı bir içeriği olan siteleri tanıtsam da, ilk defa kendisi içerik hazırlamayan fakat web'de size uygun sayfaları bir araya getiren bir siteye burada yer veriyorum. 250'den fazla teknolojiyle ilgili web sitesinden haber toplayıp bunu size sunan Daily Rotation gerek işi teknoloji olan profesyonellere, gerek İnternet'te teknolojiyle ilgili eğlenceli içerik arayanlara, gerek Wired gibi ünlü sitelerden farklı içerik sevenlere, gerekse de donanım haberi meraklısı teknoloji düşkünlerine yardımcı olabilir.

Sitenin sadece görünümünü değil, kaynak olarak size sunmasını istediğiniz siteleri seçerek karşınıza gelecek olan sayfayı kişiselleştirebilirsiniz. Haber sitelerinden web tasarım bültenlerine, akademik kaynaklardan hobi sayfalarına kadar seçim yapabilirsiniz.

Sonuçta, size teknoloji haberleri konusunda faydalı olabilecek bu site, sizin ilgi alanınız dışında olsa da en azından size sunduğu 250'den fazla değişik siteyi keşfetmeniz için bir liste olarak kullanmanızı öneririm.

 
 

- Daha önce tanıttığımız sitelere göz gezdirmek için diğer siteler sayfamıza bakabilirsiniz.

- Çok beğendiğiniz, ya da burada tanıtılmasını istediğiniz siteleri bana e-mail ile iletebilirsiniz.

Ulusal Futbol Takımı'nın şok edici başarısızlığı sonunda artık herkes yurt dışına giden oyuncuların o kadar da "böyük" olmadığını görmüş oldu. Ulusal seçicinin onları seçmesi eleştirilir, peki onların "İlla da yurt dışında oynayacağım" diye gidip orada yedek kalmaları da çok ciddi bir hata değil mi?