www.cihansalim.net
site içindeİnternet'te

 Web Siteleri
 
  Felsefe Ekibi
Yerli
  Felsefeekibi.com   gittikçe genişleyen bir felsefe sitesi. Site felsefe konusunda belli bir birikimi olmayanları dışlayan bir içerik sunmaktansa, basit ve temel felsefe dersleri ile ziyaretçilere niye felsefe yapılması gerektiğini gösteriyor. Yine felsefe akımları, bu doğrultuda ziyaretçilerin faydalanabileceği bir bölüm.

Felsefe sözlüğü, filozoflar ve yazılar oldukça geniş içeriğe sahip diğer ana bölümler. Örneğin yazılar bölümünde önce konu seçiyor, sonra da o konuda birçok yazıyla karşılaşıyorsunuz. Filozoflar bölümünde ise, her düşünürden oldukça yeterli uzunlukta söz ediliyor. Tabii bu içeriğin kaynağının ne olduğunu merak edebilirsiniz. Sitenin bence çok güzel bir yanı da, Kaynakça bölümü altında birçok yapıtın tanıtımı bulunuyor.

Sitede forum bölümü olması ve kolayca belli konuları tartışabiliyor olmanız da bir başka artı. Son olarak, mitoloji sözlüğü ve "felsefe dışı" sayfaları siteye çeşitlilik katıyor.

 
  Nobel e-Museum
Yabancı
  Nobel.se   her yıl verilen Nobel ödüllerinin elektronik müzesi. Tabii ki Nobel, ödül, Nobel Vakfı gibi temel bilgilere siteden ulaşabiliyorsunuz. Ama sitenin asıl içeriği ödül kazanan bilim adamı ve edebiyatçılara ayırdığı içerik ve projeleriyle zenginleşiyor.

Fizik, kimya, tıp, edebiyat, barış ve ekonomi başlıkları altında hem daha önce bu ödülün verildiği önemli çalışmalar yer alıyor. Hem de her bölümde çok değerli makaleler yer alıyor. Bu da sitenin ciddi içerik arayışında olanları tatmin etmesini sağlıyor.

Ama tabii Nobel e-Museum, ortalama İnternet kullanıcılarına da hitap ediyor. Hatta burada tanıtmamın nedeni bu. Eğitim amaçlı sayfalarda bilgi seviyenizi yükseltebiliyor, ayrıca animasyonlu oyunlarla fizikten kimyaya birçok konuda yapılan çalışmaların meyvesini kolayca, deneyerek toplayabiliyorsunuz. Hatta, ünlü Pavlov'un köpeğini eğitebiliyor, şartlanmanın ne olduğunu eğlenceli bir şekilde görebiliyorsunuz. Bu sitenin geniş içeriğinde sadece bir küçük nokta...

 
 

- Daha önce tanıttığımız sitelere göz gezdirmek için diğer siteler sayfamıza bakabilirsiniz.

- Çok beğendiğiniz, ya da burada tanıtılmasını istediğiniz siteleri bana e-mail ile iletebilirsiniz.

Daha önce de dile getirdik ama gerçekten sürekli beyin gıdıklayan bir konu duble yollar. Duble yol nedir? Türkiye'nin yatırım yapması gereken sayısız alan varken, bu yollarla ekonominin kalkınacağını söylemek nasıl bir iştir? Daha da ötesi biz bunu da mı sıradan karşılayacak hallere düştük...