www.cihansalim.net
site içindeİnternet'te

 Web Siteleri
 
  Fotografya
Yerli
  Fotografya.gen.tr   adresinde çok değerli bir sanal fotoğraf dergisiyle karşılaşacaksınız. Kendisini bu alanda ilk olarak tanıtan Fotografya, bugüne kadar dopdolu 15 sayı yayınladı.

Tüm sayılar oldukça dolu. Her birinde çeşitli temalar üzerine çalışmalar ve kareler, fotoğrafçılığa bakış, sanatsal yorum ve çıkarsamalar, tasarımla ilgili çalışmalar bulabilir, hem konuyla ilgili haberleri, sergileri takip edebilirsiniz. Platformlar, Yeni Umutlar, Portfolyolar da içeriğin parçası.

Ayrıca ana sayfadaki linkten, ücret karşılığı, beğendiğiniz karelerin basılıp size gönderilmesini sağlayabiliyorsunuz. Eğer üst taraftaki mini menüden Önceki Sayılar bölümüne girerseniz, eski sayılara linklerin yanında kapak fotoğraflarını da bulabilirsiniz. Fotoğraflara tıklayıp büyük olarak görebilirsiniz, o sayıya ulaşmak içinse "Sayı 3" gibi yazılı linke tıklayın.

 
  Questia
Yabancı
  Questia.com   içerdiği derin içerikle tanıtılmayı hak eden bir online kütüphane. Yazın, dil, tarih gibi konusu insan olan bilimler, sosyal çalışmalar üzerine 45 binden fazla kitap ve akademik çalışma, dergi, makale içeren site hem öğrencilere, hem öğretim görevlilerine hem de kütüphaneci ve yayıncılara oldukça faydalı bir içerik sunuyor.

Genel olarak herkesin ilgisini çekecek ve herkesin kolayca faydalanabileceği siteleri tanıtıyor olsam da, Questia ücretli olmasına rağmen sizi böyle bir hizmetten haberdar etmek istedim. Ayrıca sitede ücretsiz kitap, vb. materyaller de mevcut. Yazar, yayıncı, yayın tarihi, konu gibi seçeneklerle detaylı arama yapabilir, ayrıca okuduklarınız üzerinde kalıcı notlar alabilirsiniz.

Araştırma yapanlar için ideal bir site...

 
 

- Daha önce tanıttığımız sitelere göz gezdirmek için diğer siteler sayfamıza bakabilirsiniz.

- Çok beğendiğiniz, ya da burada tanıtılmasını istediğiniz siteleri bana e-mail ile iletebilirsiniz.

Kamu hizmetleri hayata geçirilme aşamasında şaşalı törenler yapılmasına alıştık. Peki daha çok izleyici için illa da ünlüleri mi çağırmak gerekli? Onlara verilen paralar daha da çok yatırıma dönüşemez mi? Veya, daha popülist olsa da, izleyicilere yardım olarak dağıtılsın daha iyidir...