www.cihansalim.net
site içindeİnternet'te

 Web Siteleri
 
  M5 AVRASYA - Savunma ve Strateji
Yerli
  M5strateji.com   bayilerde satılan aylık strateji ve savunma dergisinin İnternet sitesi. Site, haberleri İnternet'ten takip edenleri ilgisini çekeceği gibi aynı zamanda bu alternatif medyayı tercih eden birçok kişi gibi sıradan haberlerden ziyade, olaylar hakkında daha geniş ve farklı bilgi, yorumları arayanları tatmin edecek nitelikte.

İlk akla gelen politika, diplomasi, ekonomi gibi bölümler dışında Türk Silahlı Kuvvetleri'nden haberler ve Savunma, Terörizm, Avrupa Birliği başlıkları altında gelişmeleri detaylı olarak takip edebilirsiniz. Sitede yer alan dünya medyası sayfalarında ise, ulaşmakta zorlanacağınız dış basın ve TV'lerde yer alan, ülkemizi ilgilendiren haberler, yorumlar ve girişimlerin "farkında olabilirsiniz".

Yine dünyanın geri kalanındaki gelişmeler içinse özel bölümlerden faydalanabilirsiniz. Sitenin başlıca artılarından olan bu sayfalar, Kıbrıs, Ortadoğu, Filistin ve İsrail, Kuzey Irak ve Türkmeneli, Balkanlar, Kafkasya, Asya ve Uzakdoğu, Amerika ve Okyanusya, Afrika olarak kategorize edilmiş. Gelişmeleri yakından takip etmek isteyenler için geniş bir içerik sunan M5'de köşe yazıları da bulunuyor...

 
  EuroBasket 2003
Yabancı
  EuroBasket 2003   12 Dev Adam'ın İsveç'te vereceği mücadeleyi takip etmenizi sağlayacak site. Uluslararası Basketbol Federasyonu FIBA'nın bir türlü doğru tasarlanmayan ve işlevsel olmayan sitesinde, bu yılki Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası ile ilgili hiçbir şey bulamama şansınız olduğundan doğrudan turnuvanın resmi adresine yönelmenizi öneririm. İlginçtir, ben uğradığımda FIBA'nın sitesinde Eurobasket 2003 resmi sitesine bir link bile bulunmuyordu.

Ulusal takımımız dışında bir türlü ayak uyduramadığımız oyunuyla Litvanya, Dünya ve takımımızı İstanbul'da 2 sene önce yenerek Avrupa Şampiyonu olmuş Sırbistan ve Karadağ, Almanya, İspanya gibi takımların da katılacağı turnuvayla ilgili haberleri şimdiden siteden almaya başlayabilirsiniz.

Turnuvaya gitmeyi düşünenler için bilet alabilecekleri ve otellerle ilgili bilgi sahibi olabilecekleri yardımcı sayfalar da tabii ki mevcut. Turnuva takvimi, gruplar, kurallar ve eşleşmeleri şimdiden inceleyebilir, turnuva başladıktan sonra da maç sonuçları ve istatistikleri takip edebilir, hatta maçların skorlarını canlı takip edebilirsiniz.

 
 

- Daha önce tanıttığımız sitelere göz gezdirmek için diğer siteler sayfamıza bakabilirsiniz.

- Çok beğendiğiniz, ya da burada tanıtılmasını istediğiniz siteleri bana e-mail ile iletebilirsiniz.

Bir yanda Cebit Bilişim Fuarı, bir yanda Bilişim Haftası derken Türk Bilişim aktivitelerinin bir haftaya sıkışması ne kadar doğru acaba? Birlikten güç doğar misali küçük çaplı da olsa bir İnternet ve Bilişim furyası başlatmak için iki organizasyonun birbirinden güç alması mümkün. Ama yılın farklı zamanlarında da bu konuları kamuoyuna hatırlatsak belki daha iyi olur...