www.cihansalim.net
site içindeİnternet'te

 Web Siteleri
 
  Tiyatrom.com
Yerli
  Tiyatrom.com   adresinden de anlayabileceğiniz gibi tiyatro sanatına yönelik yayın yapan bir girişim. Sadece İstanbul ve büyük şehirlerle sınırlı kalmak yerine toplam 9 şehirde sahnelenen oyunlarla ilgili bilgiye siteden kolayca ulaşabiliyorsunuz.

Siteyi farklı kılan, oldukça geniş olan içeriği, öyle ki site yaklaşık bin sayfa barındırıyor. Çeşitli ilanların yanında Yazar bölümünde Tiyatro yazıları, Oyun eleştirileri, Bildiriler, Röportajlar bulunuyor. Şu anda kapalı olan forum alanlarında yapılmış değerli tartışmalar ve de illere özel duyurular da sitenin tiyatroyla ileri düzeyde ilgili ziyaretçileri için oldukça faydalı.

Fakat tiyatrom.com'un bence en önemli bölümü "Kaynak" sayfaları. Burada oyun metinlerinden tiyatro yayınlarına, oyunculuk sanatından ışık tekniği ve tasarımına, çeviriden efekte, oyunculuk sanatına dair sayısız sayfaya ulaşabilirsiniz. İnternet'ten sanat için faydalanıyorsanız, favori siteleriniz arasında olmayı hak ediyor...

 
  Geceleri Amerika...
Yabancı
  Lost America Night Photography   sizle paylaşmaktan mutluluk duyduğum bir "genel kültür" sitesi. Troy Paiva'nın çektiği fotoğraflar ziyaretçilere inanılmaz bir görüntü şöleni sunuyor.

Sitenin özelliği birinci özelliği fotoğrafların gece ya da akşam saatlerinde çekilmiş olmuş. Böylece farklı ışık ve renklerin öne çıktığını, gündüz gözüyle gece arasındaki farkın büyüklüğünü fark ediyor ve şaşırtıcı manzaralarla karşılaşıyorsunuz. Bu resimlerin hiçbiri karanlık odada ya da bilgisayarda değiştirilmemiş, orijinal fotoğraflar. Gece fotoğrafçılığı hakkında detaylı bilgiyi de sitede bulabilirsiniz.

İkinci özelliği ise, sitenin ABD'nin "kayıp mekanlarını" görüntülemesi, artık terk edilmiş yerleri bize sunması. Kalıntılar, yıkım ve hasarlar insanı düşündürmekten geri kalmıyor. Devamlı bir "hareket" içinde olan insanoğlunun arkasında bıraktıklarına, ABD'nin hızla değişen hayatından kalıntılarla bakıyoruz.

Ve böylesine bir çalışmaya ev sahipliği yapan bir site, algımızı geliştiriyor, düşüncülerimize yenilerini ekliyor. Fotoğrafları incelerken içerikleri hakkında bilgi alıyor, yerkürenin sahiplerinden bazılarını örneğin 10000 yıllık ağaç kalıntılarını inceliyor, öğrenme ile eğlenmeyi bir araya getirmiş oluyorsunuz...

 
 

- Daha önce tanıttığımız sitelere göz gezdirmek için diğer siteler sayfamıza bakabilirsiniz.

- Çok beğendiğiniz, ya da burada tanıtılmasını istediğiniz siteleri bana e-mail ile iletebilirsiniz.

İstanbul'da düzenlenen Forum 2023 kamuoyuna Cumhuriyet'in 100. yılının ve hedeflerin tartışıldığı son derece içten ve faydalı bir organizasyon olarak sunuldu/ görüldü. Ama aslında, konuşanlar Türkiye Cumhuriyeti'nin onurlu bir yüzyıl devirmesine ne kadar fayda sağlayacak kişilerdi, tartışılır: Karanlıklar Prensi Perle, IMF'den Kreuger, ve diğerleri...