www.cihansalim.net
site içindeİnternet'te

 Web Siteleri
 
  Güneydoğu Anadolu Projesi
Yerli
  GAPTurkiye.gen.tr   savaşla yatıp kalktığımız şu günlerde ülkenin savaşa yakın kısımlarına daha yakından tanımak için faydalı olacaktır. Adından anlaşılacağı üzere sitede Güneydoğu Anadolu Projesi'ni detaylı bir şekilde içeriyor. Ama içeriğin tahmin edebileceğinizden de geniş olduğunu belirtmekte fayda var. GAP, hedefleri, sanayi alt yapısı, projeler çeyrek yüzyıla yayılan bu önemli kalkınma hamlesi hakkında temel bilgileri sunuyor.

Ama siteye derinlik kazandıran, projenin boyutu ve iktisadi yanlarıyla beraber, sonuçta meydana gelen sosyolojik değişimlere de yer vermesi. İnsanlığa faydaları, sosyal amaçlı çalışmalar, bölge refahına etkisi ve bölgeye katkıları başlıkları bu içerikte sayfalar sunuyorlar. Giriş düzeyinde turistik bilgi almak ya da çeşitli fotoğraflar görmek isteyenler de siteden faydalanabilir.

Barajlardan etkilenen bölgeler, Dicle ve Fırat, çevre, eğitim, spor üzerine de kısa kısa bilgiler sizi kuşkusuz proje hakkında daha bilgili kılacaktır. Cumhuriyet tarihinin başlıca kalkınma hamlelerinden olan GAP hakkında merakınızı gidermek, bir yandan da yöreye özgü türküleri dinlemek için GAPTurkiye.gen.tr adresine uğramanızı öneririm.

 
  "Web'in Ruhu"
Yabancı
  Soul of the Web   İnternet'te son derece yararlı ve değerli içerik sunan, gerçekten belli bir kalitenin üstündeki siteleri bir araya çalışan yeni bir çaba. "Web'in Ruhu"nun site yapan insanlar tarafından soluklandığını, İnternet'in uçsuz bucaksız alanında, hazinelerini köşelerde bulunabilecek yuvalarda sakladıklarını belirten site İnternet'in sadece alışveriş, eğlence, resim bakmak için olmadığını söylüyor.

Yapmak ve olmak için de İnternet'ten faydalanmak gerektiği, bunun için daha önce hiç olmadığımız yerlere bizi götürmeyi ve tanımadıklarımızı tanıtmayı amaçlayan sitede İnternet'in gerçekten de neler sunduğu gösterilmeye çalışılıyor.

Yayına yeni başlayan site gün geçtikçe çok daha önemli bir yol gösterici olacak. Şu anda sanal dergilerinin ilk sayısı olan "Soul of the Web Magazine" linkine tıklayarak sanal derginin ilk sayfalarını karıştırabilirsiniz. Dergide İnternet'e bir şekilde "ruh" katan, karşılıksız çabalarıyla başkalarının web tecrübesini arttıran kişilerle yapılan röportajlar, İnternet yayıncılığında tecrübe sahibi kişilerden konuk köşe yazıları ve tabii ki projeye uygun içerik sunan siteler detaylı olarak tanıtılıyor.

İnternet'te değişik tatlar arayanların mutlaka ziyaret etmesini öneririm...

 
 

- Daha önce tanıttığımız sitelere göz gezdirmek için diğer siteler sayfamıza bakabilirsiniz.

- Çok beğendiğiniz, ya da burada tanıtılmasını istediğiniz siteleri bana e-mail ile iletebilirsiniz.

Uçak kaçıran biriyle başbakanın telefonda konuşması sadece başbakanın saygınlığı açısından önemli değildir. Bunu örnek alan başka kaçkınlarımız da olacaktır. Kibar bir protesto ile bakamadığı çocuğunu bakana vermeye çalışan vatandaşımız bakana yaklaşamazken uçak kaçıran doğrudan hükümetin tepesiyle konuşuyorsa, bundan sonra herkes daha radikal eylemlerde bulunmayı seçebilir. Bu yeterli bir tehlike değil mi?
1.4.2003