www.cihansalim.net

 Web Siteleri
 
  Agora
Yerli
  Agora   Hürriyet İnternet sitesinin bir bölümü. Yazar Serdar Turgut'un editörlüğü altında şekil bulan ve genişleyen site bugün yoluna Turgut'suz devam ediyor. Site önceleri isminden de anlaşılabileceği gibi her İnternet kullanıcısından yazı bekliyor, bunlardan bazılarını seçiyor ve telif ücreti de ödeyerek yayınlıyordu.

Bugün ise artık bu ilk yazarlardan bazıları devamlı yazar konumunda, tabii yeni katılımcıların da önü kapatılmış değil. Yazıları polemikten müziğe, geziden astrolojiye, sanattan kadın-erkek ilişkilerine on üç başlık altında toplayan site oldukça sık yenileniyor. Farklı, kaliteli bir içerik arayanların rahat edebileceği bu sayfalar aslında kendi başına ayakta durabilecek bir e-dergi kalitesinde. Zaten başlangıçtaki amaç da sanırım buydu. Sonuçta fazla söze gerek yok, ben lafı kısa keseyim siz de gidip buradaki yazılardan işinize gelenleri okuyun, ayrıca ilk sayfanın altında, Muammer Yanmaz'ın çektiği günün fotoğrafına da göz atmayı unutmayın.

 
  Health Central
Yabancı
  Health Central   bugüne kadar çeşitli ödüller kazanmış başarılı bir site. Çok geniş bir içeriği olan sitede kadın, erkek, yaşlı, çocuk sağlığı, diyet gibi ana bölümler mevcut. Bunlar içinde en öne çıkan sayfalar karaciğer hastalıkları, soğuk algınlığı, alzheimer gibi en merak edilen sorunlar. Özellikle kanser ve AIDS bölümleri son derece başarılı.

Bir hastalık üzerine derin bir araştırma ihtiyacı duyduğunuzda sizi tatmin edebilecek Health Central'ı seçmemin başlıca nedeni kütüphane, ilaç incelemeleri, köşe yazarları gibi farklı içeriğini başarıyla sürdürmesi.

Bunun da ötesinde, farklı konulara yönelik "hikayeler" de mevcut, örneğin bu yıl egzersiz yapmaya nasıl başlanacağı, uyku alışkanlıklarının yol açabildiği kilo değişimleri gibi. Her türlü ziyaretçiye yönelik bu tür sayfalar dışında, profesyonellere yönelik içerik de tabii ki unutulmamış. Tabii ki en ciddi ya da akademik yayınlar kadar olmasa da yine de tıp görevlilerinin ilgisini çekebilecek yorum ve haberler mevcut.

Ücretsiz üye olmanız halinde tıptaki son gelişmeleri e-posta adresinize yönlendirebiliyorsunuz. Yine etkileşimli bir olanak da site bünyesindeki forumlar, burada yararlanabileceğiniz sohbetler olabilir. Son olarak site, İnternet'te başka kaynaklarda yayınlanmış haberlerin de bir bölümüne kendi sayfalarında yer vermeye çalışıyor...

 
 

- Daha önce tanıttığımız sitelere göz gezdirmek için diğer siteler sayfamıza bakabilirsiniz.

- Çok beğendiğiniz, ya da burada tanıtılmasını istediğiniz siteleri bana e-mail ile iletebilirsiniz.

İnternet'te büyük bir patlama yaşadığımız güzel yıllar artık oldukça geride kaldı. 2003'de de en azından yılın son çeyreğine kadar önemli gelişmeler olacak gibi değil. Siz siz olun, Türkiye İnterneti'ne bir şeyler katmaya çalışın :)
2.1.2003