www.cihansalim.net

 Web Siteleri
 
  Öğretmenler Sitesi
Yerli
  Öğretmenler Sitesi   Türkiye İnterneti'nin eksiklerinden birini yakalamış ve hızla büyüyen bir site. Adından da anlaşılacağı üzere öğretmenlere son derece yardımcı olacak içerik sunuyor. Duyurular, kanun ve yönetmeliklerdeki değişikliklerin yanında soru bankası, ders notu gibi bölümler de ilgi çekici.

Hazır ders planları ve de çeşit çeşit döküman da birçok kişinin işini kolaylaştıracak nitelikte. Sitenin tasarımı şu anda çok da başarılı olmasa da bir İnternet sitesinin artı puanları olan forumlar, e-posta grupları gibi artıları var. E-kart, oyun gibi hoş bölümlerin yanında özel ders ilanı ve yardım alanları da mevcut.

Gerçekten de yararlı bir girişim olan sitenin gittikçe genişlediğini görmek de ilerisi için ümit verici...

 
  glassdog
Yabancı
  glassdog   Lance Arthur'un son derece başarılı kişisel sitesi. Web tasarım üzerine çok önemli bir içerik bu sitede mevcut, zaten siteyi gezmek bile bazı ipuçları verecektir. Özellikle amatör ya da profesyonel yerli tasarımcılarımızın sık düştüğü bazı hataları da işleyen geniş bir dosya olan "DESIGN-O-RAMA" download etmekte fayda var. Ardından Web Design bölümündeki diğer HTML, JavaScript, Style Sheets ve de kurulum, tasarım sayfalarını gezilebilir.

Sitenin tümü size uymasa da en azından bir siteyi farklı kılanların neler olduğunu incelemek için hikayeler, Lance Arthur'un kendi bölümü, glassdog'un İnternet radyosu örnek alınabilir. Ayrıca Web oyuncakları bölümünde de Java, HTML, vb. araçlarla nelerin ne kadar kolay hazırlandığını görebilir ve deneyebilirsiniz...

 
 

- Daha önce tanıttığımız sitelere göz gezdirmek için diğer siteler sayfamıza bakabilirsiniz.

- Çok beğendiğiniz, ya da burada tanıtılmasını istediğiniz siteleri bana e-mail ile iletebilirsiniz.

Yaz geldi, bilişim sektörü biraz daha durgunlaşacak, aslında küçük girişimlerin tam zamanı. Çünkü bu hareketsizlikte en küçük yeni site duyurusu bile oldukça ilgi çekecektir.
1.7.2002