www.cihansalim.net

 Web Siteleri
 
  Denizaltıcı
Yerli
  Denizaltıcı   alternatif ama içeriği gerçekten yeterli olan siteleri seçme isteğimden biri olarak karşınıza çkııyor. "İki tip gemi vardır; denizaltı ve hedefler!" gibi iddialı bir sloganı anasayfasında barındıran sitenin başlıca bölümü "Denizaltı hakkında". Burada, çok ilgili olmasanız dahi denizaltılar üzerine fotoğraflar, resimler gerçekten ilginizi çekecektir. Ayrıca tarihin bir diğer yanını da ilginç olaylar sürüsü olarak öğrenebileceksiniz.

Türk denizaltıcılığına gerekli önemi veren site, denizaltı tarihimizi içeriyor. Denizaltılarımızın hizmet dönemlerini, şimdiki denizaltılarımızı sunan site aslında stratejik bir içerik sunmuş oluyor. Savaş alarmı, hava ile tek torpido atışı gibi olayların efektlerini içeren sesler bölümü ve de filmler siteyi tamamlıyor. Tarihi resimler, gelecek modeller meraklıların işine yarayacaktır ama asıl ilgi çekecek bölüm denizaltıların, örneğin "S-350 TCG Yıldıray"ın fotoğraflarını içeren linkler...

 
  IDG.Net
Yabancı
  IDG.net   aslında bir zamanlar yazdığım PCWorld Türkiye ve ComputerWorld Türkiye dergilerinin yayıncısı IDG'nin sitesine şöyle bir göz atayım dediğimde aklıma gelen ve çoğu arkadaşın Bilişim haberleri için benden "gelişmiş" bir kaynak istemesi üzerine paylaşmaya karar verdiğim bir site. Açıkçası siteyi çoktan beri ziyaret etmemiştim ve şimdiki halini görünce az da olsa şaşırdım.

Site, şu anda Bilişim Teknolojileri üzerine bir haber portalı olma durumunda. Oldukça geniş bir yayın sayısına sahip grup, sitede hem haberler, hem yorumlar, hem de köşe yazılarına linkler veriyor. Mobil iletişimden eğlenceye, eğlenceden online alışverişe her konuda son gelişmeleri ayrı kategoriler altında sunan site HP-Compaq birleşmesi gibi olaylara özel bölümler açmış durumda. Aslında böyle bölümlerdeki haberlerden nelerin hızla geride kaldığını, beklentilerin ne kadarının gerçeğe dönüştüğünü de fark etmiş oluyorsunuz.

20'den fazla "newsletter" yayınlayan site özellikle son gelişmelere, haberlere ulaşmak isteyen, geniş içerikli bilgisayar ve teknoloji sitelerinde aradığını bulmak için uğraşmak istemeyenlere ideal.

 
 

-Denizaltılarla ilgi duyuyorsanız, yaklaşık iki sene önce bir Rus nükleer denizaltısının batması üzerine yazdığım yazıyı okuyabilirsiniz. Denizaltı tarihi ve modern nükleer denizaltılar üzerine bilgiler bu yazıda mevcut.

- Daha önce tanıttığımız sitelere göz gezdirmek için diğer siteler sayfamıza bakabilirsiniz.

- Çok beğendiğiniz, ya da burada tanıtılmasını istediğiniz siteleri bana e-mail ile iletebilirsiniz.

Artık Sportoto, vs. İnternet'ten oynana-bilecekmiş. Ama 16 yaşından küçükler asla oynayama-yacakmış. Gerçekten de karar alma konumunda yer alan önemli sayıda insan İnternet'i tam olarak tanıyamamış durumda. Gerçi nasıl oynanacağı da merak konusu, belki ödeme sadece kredi kartıyla yapılırsa, çocuklar da kredi kartı sahibi olamadığından belki bu çaba gerçeğe dönüşebilir. Ya da kimbilir porno sitelerinin girişinde yazan "16 yaşından küçükler giremez" gibi çok etkili bir yazı konur!
1.6.2002