www.cihansalim.net
site içinde
İnternet'te

 Web Siteleri
 
  Robot değil insan eliyle en ucuzu
Yerli
 
tıklayın, destekleyin:
Fiyat karşılaştırma ve en ucuz ürünü bulma siteleri doğal olarak tüketici ilgisini çekiyor. İşin diğer tarafında ise, Türkiye’de maalesef bu tip sitelere, e-ticaret platformlarının gösterdiği toplam ilginin biraz düşük olduğunu görüyoruz, ama gelişmiş e-perakende pazarları olan bazı ülkelerde, bu tip sıralama sitelerinde yer almak için ciddi çaba harcayan pek çok girişimci oluyor.

Öte yandan bu tip siteler de tabii olabildiğince çok sayıda ürünü listelemeye, farklı satıcıları karşılaştırmaya çalışıyor ve bunun için otomatize edilmiş sistemler kullanıyor. Yeni yayına başlayan bir site, Masyon.com ise, insan eliyle, editör ekibi ile İnternet’i tarayarak en ucuz, en etkileyici teklifleri bulup listeliyor. Masyon’un modelini, tam olarak fiyat karşılaştırma sitesi olarak değil, günün fırsatlarına benzeyen bir yapı olarak da düşünebiliriz. Aggregator’ olarak tanımlanan, farklı teklifleri toparlayıp bir arada sunan ‘derleyici’ siteleri çok önemli buluyorum, hem zaman kazandırıyor, hem de normalde bilmediğiniz, takip etmediğiniz sitelerin fırsatlarını da karşınıza çıkarıyor. Masyon.com da bu nedenle fayda vaat ediyor. Bir arkadaşınızın size, gerçekten ilgi çeken ürünlerden birinde indirim olduğunu haber vermesi gibi. Masyon için fırsatları tarayan, daha ucuzu gerçekten yok mu diye uğraşan editör arkadaşlara da kolaylıklar diliyorum. Malum, “en ucuzu biziz” sloganı özellikle teknoloji perakendecisi zincir mağazalar tarafından o kadar çok kullanılır oldu ki, bu iddiaları gerçekten karşılaştırılır görmek güzel olacak!
 
  Hala 'Günün Sitesi' seçen bir proje!
Yabancı
  FWA   hala aylık hatta günlük olarak farklı web sitelerini tanıtan bir proje. FWA'ya kendi sitenizi de eklemek ve tanıtılmasını ummanız mümkün. FWA'nın gerçekten kaliteli seçimlerinin ötesinde mobil bölümü olması nedeniyle de buraya almak istedim. Gittikçe artan oranda telefonlardan İnternet bağlantısı kurduğumuz bu dönemde, FWA Mobile kısmı da, her gün farklı mobil site veya cep telefonu uygulamaları, 'application'lar tanıtıyor.

 
  Diğer Siteler
118 Site
  Daha önce tanıttığımız sitelere göz atmak için diğer siteler sayfamıza bakabilirsiniz.
 
 

- Daha önce tanıttığımız sitelere göz gezdirmek için diğer siteler sayfamıza bakabilirsiniz.

- Çok beğendiğiniz, burada tanıtılmasını istediğiniz siteleri mektup@ cihansalim.net adresine göndere- bilirsiniz.