www.cihansalim.net
site içindeİnternet'te

 Kitap
 
  Bilişim Korsanlığı ve Korunma
Temmuz 2004
  Hacking: Bilişim Korsanlığı ve Korunma Yöntemleri
Davut Yılmaz
Hayat Yayınları

Bilgi teknolojilerinde baş döndürücü ilerleme, bazı sorunları da beraberinde getirmektedir. Bu sorunlar dan en büyüğü hiç şüphesiz ki güvenliktir. Her geçen yıl siber suçların sayısı artmakta, her gün bin lerce yeni siber suç işlenmektedir. Siber saldırılar maruz kalan şirketler; hem paralarını hem bilgilerini hende prestijlerini kaybetmektedirler.

Bu saldırılara karşı alınacak en iyi önlem, etkili savuma stratejileri belirlemektir. Bunun yolu da siber korsanların saldırı metotlarını bilmekten geçer. Hacking olayının bir metodoloji içinde anlatıldığı bu eserde hacker'ların kullandığı tüm yöntemler ve prog ramlar savunma önlemleriyle birlikte sunulmuştur. Kitap, hem bilgisayar güvenliği alanında yeni olanların, hemde konunun uzmanlarının yararlanabileceği şekilde hazırlanmıştır.

Hacker'ların kullandığı tüm teknikler, saldırılarına karşı alınması gereken önlemler açıklamalı örnekler, bölüm sonlarında konuyla ilgili özetler ve linkler, temel seviyede ağ, Unix ve Windows bilgilerini bula caksınız. Bu kitaptan güvenlik uzmanları, BT yöneticileri, ağ yöneticileri/mühendisleri, sistem Yönetecileri/mühendisleri programcılar ve dijital savaşta savunmasız kalmak istemeyen herkes faydalanabilecektir...

 
 

- Daha önce tanıttığımız kitaplara ulaşmak için diğer kitaplar sayfamıza gidebilirsiniz.

- Çok beğendiğiniz, ya da burada yayınlanması isteyeceğiniz kitapları mektup@ cihansalim.net adresine gönderin.

- Türkçe kitap siteleri gün geçtikçe artıyor. Örneğin, Kitapsaray, Türkiye Online, Idée Fixe (Sitenize link vermem için e-posta atabilirsiniz)

ABD'de Temsilciler Meclisi'nin alt komisyonların- dan birinin anti depresan ilaçları incelemeye alması sonucu, bu ilaçların olumsuz etkilerinden bazılarının gizlendiği bir kez daha dile getirildi. Özellikle gençlerde bu ilaçların kullanımının intihar eğilimini arttırdığının bulunması çok kritik...