www.cihansalim.net
site içindeİnternet'te

 Kitap
 
  Aşk Efsaneleri - II
Haziran 2004
  Aşk Efsaneleri - II
Serkan Özburun
Birey Yayınları

Farklı coğrafyalarda, farklı kültürler, yaşam biçimleri olsa da insanlar benzer bir kaderi paylaşıyor, ve yaşamlarda da aşka büyük önem veriyor. Coğrafi, kültürel mesafelere rağmen aşk farklı yer ve konumdaki insanları birleştirdi. Aşk efsanelerini okudukça dünyanın dört bir yanından bir çok efsane sizi başka iklimlere başka aşklara belki de kendi yüreğinize taşıyacak. Doğu ve Batı mitolojisinden Aşk Efsaneleri-II kitabı aşkları, zorluklarını, kadınları anlatıyor.

Her aşkın ayrı bir hikayesi vardır ve bu hikayeler kendi vatanı ve kültürünün esintilerini taşır. Kişiler, olaylar, sebep ve sonuçlar değişse de her aşk birbirine benzer aslında. "Aşk Efsaneleri" bu evrensel duyguyu anlatmak için çıktığı yolda, büyük ilgi gören ilk cildinin ardından serinin devamı olan II.Cildiyle yoluna devam ediyor.

"Aşk Efsaneleri" isimli bu eserin en önemli özelliği yılın her günü için bir efsanenin olması. İlk cildinde Ocak, Şubat ve Mart efsaneleri yer alan kitabın bu cildi ise Nisan, Mayıs ve Haziran efsanelerine ev sahipliği yapıyor. Dört cilt olarak tasarlanan kitabın diğer ciltleri de yolda ve yılın kalan günleri için gün sayıyor.

Dünya mitolojilerinin ülke ülke, kabile kabile araştırılarak bir araya getirildiği bu eser, Çinlilerden Eskimolara, Moğollardan Aborjinlere kadar uzanan geniş bir coğrafyada yaşanan mitolojik aşkları barındırıyor. Böylece kadın erkek ilişkilerinin yüzyıllar, bin yıllar öncesini günümüze taşımış oluyor.

Geçmişte yayınlamış olduğu aşk konulu eserleriyle (Aşkoloji, Aşkoğrafya, Kadın- Erkek Dedikoduları…) bu alanda haklı bir şöhrete ulaşan, medyanın ve Türk okurunun kendisini "Aşkolog" olarak tanıdığı Serkan Özburun, "Doğu ve Batı Mitolojisi'nden Yılın Her Günü İçin AŞK EFSANELERİ" isimli bu 4 ciltlik yapıtın, oldukça ilgi gören ilk cildinin ardından II. Cildiyle yeniden okuyucuya yüreğini açıyor...

 
 

- Daha önce tanıttığımız kitaplara ulaşmak için diğer kitaplar sayfamıza gidebilirsiniz.

- Çok beğendiğiniz, ya da burada yayınlanması isteyeceğiniz kitapları mektup@ cihansalim.net adresine gönderin.

- Türkçe kitap siteleri gün geçtikçe artıyor. Örneğin, Kitapsaray, Türkiye Online, Idée Fixe (Sitenize link vermem için e-posta atabilirsiniz)

G-8 toplantılarına, "Büyük Ortadoğu Projesi" çerçevesinde çağrılışımız "Türkiye Devlerle" şeklinde haberlerle duyuruldu. Halbuki zirvede yirmiye yakın ülke yer almıştı. Bu tarz haberler ne kadar devam edecek bilinmez ama bir neslin bir kısım kompleksli üyelerinin yorumları yeni nesillerin pek de ilgilisini ve talebini çekmeyecek gibi.