www.cihansalim.net
site içinde
İnternet'te

 Dosya Konusu
 
  Cepteli Bilgisayardan Kolay Yönetim
Temmuz 2005
 
^ Dosya Konuları Listesi ^ sayfa 1 2 3 4

Cep Telefonunu Mükemmel Yönetmek İçin: Bilgisayar İle Cepteli Buluşturmak

Telefona Özel Yönetim Programları

Söz konusu akıllı
tıklayın, destekleyin:
ceptellerin hepsi için, üreticinin hazırladığı PC programları bulunmaktadır. Bu programlar ile, telefona program yükleyebilir, dosya transferi yapabilirsiniz.

Telefonun kutusundan çıkan CD'den bu programı yükleyebileceğiniz gibi, İnternet'ten üreticinin sitesine girerek de ilgili programın daha güncel sürümünü kullanabilirsiniz. Microsoft Smartphone modeller için Microsoft sitesinden ActiveSync programını, Nokia'lar için Nokia.com'dan önce telefonun modelini seçip sonra da yazılımlar linki altından "PC Suite for xxxx" sayfasında telefona özel programı indirebilirsiniz. Aynı şekilde Siemens ve Sony Ericsson kullanıcıları da güncel PC Suite yazılımları üreticinin sitesinden indirebilir.

Bu paketlerin çoğu, telefonun bilgisayara hangi porttan bağlandığını anlamak için, otomatik kurulan yardımcı bir yazılımla gelirler. Bildirim alanında, saatin yanında karşılıklı iki üçgen yer alır. Bu üçgene çift tıklayarak Connection properties penceresinde telefonun hangi noktalarda aranacağını belirtmeliyiz.

Çoğu telefonun yönetim yazılımından ulaşılabilmesi için, saatin yanında yer alan bağlantı simgesine çift tıklanarak gelen pencerede bağlantı noktasının etkinleştirilmesi gerekir
Çoğu telefonun yönetim yazılımından ulaşılabilmesi için, saatin yanında yer alan bağlantı simgesine çift tıklanarak gelen pencerede bağlantı noktasının etkinleştirilmesi gerekir

En kolayı tüm portlara işaret koyarak telefon nasıl takılırsa takılsın fark edilmesini sağlamaktır. Fakat yine de, sadece kızılötesinden bağlayacaksanız, Connection properties penceresinde Infrared'in yanındaki kutuya işaret koymanız boşu boşuna tüm kapıların açık tutulmasını engeller.

Bu arada bu tip bağlantı yazılımı ve de telefonun ana PC Suite programı, Windows Güvenlik Duvarı ya da Zone Alarm gibi bir firewall program tarafından uyarı olarak gösterilebilir. Çekinmeyin, program sadece telefonunuza bağlanacaktır, İnternet'e değil.


» 4. sayfa »
Nokia'yı PC Suite İle Yönetmek; Telefona Program Yüklemek...
  
 
 

- Öteki dosya konularına ulaşmak için Diğer Dosyalar sayfasına göz atabilirsiniz.

- Akıllı cep telefonu ile bilgisayarınızı birbirine bağladıktan sonra (ya da bunun için) gerekli olan telefona özel yazılımları, telefon üreticisinin web sitesinden kolayca temin edebilirsiniz. Telefon ile gelen CD'den çıkan yazılımların daha güncel sürümleri ve ek yazılımlar da yine üreticinin sitesinden bulunabilir.