www.cihansalim.net

 Esintiler
 
  "Trendy" Bilişim! (temmuz'02)
mizah
Bilişim sektörü en hızlı gelişmelerin yaşandığı sektörlerden biri. Her gün yeni teknolojiler, bu doğrultuda ortaya çıkan problemler görüyoruz. Tüm bu gelişmeleri ilgilenenler birçok kaynaktan zaten takip edebiliyor, biz de o zaman bu gelişmeleri biraz "tiye alalım".

Bakalım, Bilişim sektörünün hızölçeri neler gösteriyor?
tıklayın, destekleyin:

5)WorldCom Şoku: ABD'nin en büyük telekomünikasyon şirketlerinden biri olan WorldCom üç haftadır manşetleri süslemeye devam ediyor. Tabii bu konuya çok yoğun bir ilgi var. İlginç olan şirketin üst düzey yöneticilerinin o kadar az açılama yapıyor olmaları, öyle ki insan sanki şirkette bir sorun yok diye düşünüyor.
4)BearShare 4.0: Napster ile gündeme gelen ve "ağ hayatında" çok önemli bir yere sahip olan peer2peer ağ programlarının bu başarılı örneği son versiyonu ile etrafta dolaşıyor. "Tamamen ücretsiz ama reklamlı" ya da "ödeyerek reklamsız" seçenekleri sunan program maalesef müzik aramada beklendiği kadar iyi değil ama şimdiden en çok download edilenler arasında.
3)"Jaguar": Kim bir işletim sisteminin beklenenden önce çıkacağını düşünür? Apple bunun için uğraşıyor. MacOS'un sonbahar sonunda çıkması beklenen son yenilemesinin Ağustos'ta hazır olabileceği kullanıcılar arasında büyük heyecan yarattı.
2)Warcraft III: Yaz geldi, çocukların tatil günleri başladı, ama bu sefer söz konusu eğlence sadece okul çocukları için değil. Geçen ayın dosya konusunda işlediğim gibi oyun sektörü bilişimin geneline olumlu bir etkide bulundu. Efsanevi Warcraft serisinin sonuncusu da daha çıkmadan milyonlarca ön sipariş almıştı ve oyun sonunda geçen hafta hayranlarıyla buluştu.
Yazılımcılar, bir yıldız gibi CD kutularına imza attı...
1)America's Army: Ve bomba gibi bir gelişme. ABD ordusu halkının orduya katılması... ııı, pardon oyun oynamasını istiyor! America's Army isimli oyunun geliştirme aşamasında tam 6.3 milyon dolar harcandı. Hatta TV'lere reklam verildi, oyunun yeni bir CounterStrike olması bekleniyor.

Kaynak: CNET 

 
 

Bu gelişmeleri takip edip sizlerle paylaşırken insan biraz da burkuluyor. Neden mi? Çünkü bu kadar önemli bir sektörde varlığımız bile duyulmayacak durumda, muhasebe programlarımızla eğlenmeye devam ediyoruz...
12.07.2002

- Sizin de beğendiğiniz ve başkalarına duyurmak istediğiniz bu tip şeyler varsa veya kendi çalışmanızı tanıtmak istiyorsanız hep beraber paylaşmak için bana e-mail atın.

- Size biraz gülmek için Kahkaha.com
'u öneriyorum.
Yabancı site olarak da yaklaşık 110 konuda ayrı ayrı karikatür, takvim, hareketli resim sunan Oh My Goodness'a uğrayabilirsiniz.