www.cihansalim.net

 Esintiler
 
  "Trendy" Bilişim! (mayıs'02)
mizah
Bilişim sektörü en hızlı gelişmelerin yaşandığı sektörlerden biri. Her gün yeni teknolojiler, bu doğrultuda ortaya çıkan problemler görüyoruz. Tüm bu gelişmeleri ilgilenenler birçok kaynaktan zaten takip edebiliyor, biz de o zaman bu gelişmeleri biraz "tiye alalım".

Bakalım, Bilişim sektörünün hızölçeri neler gösteriyor?
tıklayın, destekleyin:

5)Winamp Karmaşası: Popüler programın kullanıcıları yeni versiyonu çekmek için kuyrukta birbirlerini eziyorlar. Dijital müzik çalıcının programcıları bir güvenlik boşluğunun varlığını kabul ettiler. Bu sayede 'hacker'lar eski versiyon programı kullanarak MP3'lere zarar verebiliyorlar.
Kim, 'hacker'ların müzik şirketlerinin oluşturduğu ve Napster'a da bayrak açan RIAA için çalışacağını düşenebilirdi ki!
4)Dreamweaver MX: "Öldürücü" Web editör programı son versiyonu ile oldukça ciddi. Amatörler FrontPage'e bağlı kalabilir ama Macromedia'nın yeni versiyonu profesyonellerin rüyalarını süslüyor. Tasarlayacağı yeni web sitelerini düşünürken "şapşal" bir gülümse ile donakalan webmaster'ların karıları ne düşünüyor acaba?
3)OS X gümbür gümbür: Fazla tepki göstermeyen bir kitleye ve de ilgisiz bir programcı kitlesine nasıl bir işletim sistemi sunabilirsiniz? Apple CEO'su Steve Jobs'un da açıkladığı gibi yaşlı OS 9 artık "öldü". Cenaze tertip edildi ve de yıl sonuna doğru OS X'e eklentiler bekleniyor.
Ama olayların dışından bakınca "cenazenin" biraz abartıldığı düşünülebilir. Belki de OS X'i promote etmek için tüm bunlar?!
2)Örümcek Adam: ABD'de tam bir "Spider Man" çılgınlığı yaşanıyor. Açılış haftasında tam 114 milyon $ gişe yapan filmin en önemli özelliklerinden biri İnternet üzerinden bilet sipariş rekorunun da bu filmde kırılması. Harry Potter bakalım büyü gücün bunun altından kalkabilecek mi?
1)HP-Compaq kombosu!: Kamuoyuna son derece açık bir şekilde geçen 8 aylık birleşme-birleşmeme tartışması CEO Carly Fiorina ile aileden Walter Hewlett iyice birbirine düşürdü. Böylece gelmiş geçmiş en büyük teknoloji evliliği yapılmış oldu.

Sırada merakla beklenen yeni dövüş oyunu var: Mortal Compaq: Carly, Walter'a karşı!
(anlama kolaylaştırıcı: Mortal Combat çok popüler, birebir oynanan kavga oyunu. Carly HP CEO'su, Walter ise Compaq CEO'su.)

Kaynak: CNET 

 
 

- Sizin de beğendiğiniz ve başkalarına duyurmak istediğiniz bu tip şeyler varsa veya kendi çalışmanızı tanıtmak istiyorsanız hep beraber paylaşmak için bana e-mail atın.

- Size biraz gülmek için Kahkaha.com
'u öneriyorum.
Yabancı site olarak da yaklaşık 110 konuda ayrı ayrı karikatür, takvim, hareketli resim sunan Oh My Goodness'a uğrayabilirsiniz.