www.cihansalim.net

 Esintiler
 
  "Trendy" Bilişim! -1-
mizah
Çoktan beri İnternet'i, Bilişim Teknolojilerini, 'hacker'ları, kısacası bilgisayar işlerini konu alan film yapılmıyor. En
tıklayın, destekleyin:
son yıllar önce Sandra Bullock'un sanırım "Net" diye bir filmi çok popüler olmuştu ama fark ettiğiniz gibi o kadar süre geçti ki filmin adından bile emin değilim.

E, o zaman gelin hep beraber film endüstrisi ile parlak fikirlerimizi paylaşalım! İşte bazı konular:

1)Spamlet: Ünlü yazarın ünlü "Hamlet"ine yeni bir uyarlama daha. Filmin en akılda kalan anında kahramanımız "To B2B or not B2B" der! (açıklama koymak abes kaçabilir ama yine de anlatalım: B2B, şirketler arası e-ticaret, "to be" ise ingilizce "olmak")
2)Kayıp Hazineye Giden Yol: Araştırmacılar ARPAnet'in o efsanevi ve tarihi ilk router bilgisayarını aramaya koyulurlar. İddialar 'server'ın, Mısır'daki bir Cisco Systems binasının altında olduğu şeklindedir.
3)Müthiş Esc: Özenle seçilmiş bir grup hacker, dünya genelinde sistem çökmesine neden olan bir saldırıyı istemedikleri kadar kolayca başarırlar, komedi filmi.
4)The Net: Tatile çıkmış olan yalnız bir bilgisayar mühendisi kendisi bir anda entrikalarla dolu bir bilgisayar korsanlığı olayının içinde bulur. Ah! Bu film zaten yapılmıştı di mi?
5)'Hacker'lar 2: Rövanş: Önceki filmdeki hackerların küçük kardeşleri büyümüştür, ama onlar "keş" olurlar. Fakat uçmuş bir anlarında ekrankoruyucularından ve de diğer tüm süslerden kurtarılmış bir anti sistem yaratıp popüler bilgisayar kültürüne bir saldırıda bulunurlar.
6)Titanic 2: Kızla çocuğu unutun, bu sefer şirket liderleri hayat nehrinde rafting yapar, plansız yatırımcılarının tehlikeli "yeni teknoloji sularında" banyo yapmasına neden olurlar.
7)Dev Downloadlar: Teknoloji çılgını insanların peer-to-peer (napster gibi) networkler sayesinde dev downloadlara başlaması, serbest yazılım ve de kodlamacılık savunucularının işine gelir, beraber haraket etmeye başlarlar ve dev şirketler ile büyük bir mücadele başlar.
8)Korku Anları: Teknoloji geliştikçe değişim hızlanır. Teknolojü dükkanına girenler korku tünelinde hisseder, Compaq iPaq'i korkutucu bir ejdarha sanırlar. Açık arttırma sitelerinde büyük rekabetler başlar...
9)Balta Girmemiş Orman Çocuğu:: Donwload edilen yeni e-kitaplardan birinde, bir server çiftliğinde Bilişim Teknolojisi müdürleri tarafından yetiştirilen bir yetimin macerası. Çocuk gerçek dünyadan bir haberdir!
10)Öldürücü "attachment": Glenn Close, Michael Douglas'a "Seni Seviyorum" virüsü gönderir. Sonra da Macintosh bilgisayarını sos yapar, Douglas'dan yine macera ve aşk dolu bir film olur.

Kaynak: CNET 

 
 

Tamam bayram güzel bir olay, arife günü de önemli ama niye bu kadar tatil düşkünüyüz ki. Zaten dört gün tatil, ama arife günü işi olanlar öyle bir trafikte kaldı ki, insan şaşırıyor, bazılarının eğlencesi diğerlerinin sorumluluklarına galip gelebiliyor.
22.02.2002

- Sizin de beğendiğiniz ve başkalarına duyurmak istediğiniz bu tip şeyler varsa veya kendi çalışmanızı tanıtmak istiyorsanız hep beraber paylaşmak için bana e-mail atın.

- Size biraz gülmek için Kahkaha.com
'u öneriyorum.
Yabancı site olarak da yaklaşık 110 konuda ayrı ayrı karikatür, takvim, hareketli resim sunan Oh My Goodness'a uğrayabilirsiniz.