www.cihansalim.net

 Esintiler
 
  Irak bu kadar PlayStation2'yi ne yapacak?
mizah
Eğer uzun süredir hediye olarak PlayStation 2 bekliyor fakat bu konsolu uzun bir süre daha alamayacağınızı
tıklayın, destekleyin:
düşünüyorsanız, kim bilir belki de Saddam Hüseyin'e kızmalısınız. Geçen ay Irak'ın 1,400 adet PS2 siparişini verdiği haberi neredeyse tüm dünyada duyuldu ve bu iddiaya CNET gibi çok ciddi kuruluşlar da ilgi gösterdi.
Haber, resmi bir ABD ticaret sorumlusunun Detroit'de bir oyuncak şirketinin böyle bir sipariş aldığını doğruladığını öne çıkarıyor. Gerisi ise oldukça ilginç: PS2 çipleri normalde askeri amaçla kullanılamaz. Fakat bir Sony yetkilisi, bunun doğru olduğunu kabul etti ama bu kadar fazla işlem gücünün oldukça güçlü ve kontrol edilmesi zor bir sistem oluşturacağını söyledi.

Tüm bunlar inanması güç, asparagas bir habere benziyor. İnanmak ya da inanmak zor. Ama oyuncak firması bu siparişi aldığını savunuyor, o zaman biz de yüzlerce PlayStation konsolunun Bağdat'a ulaşınca neler olacağını düşünelim...

1)Öncelikle tabii ki bir ürün garantisi sorunu var. Ülkemizde her ne kadar bu tip kavramlara alışık olmasak da gelişmiş ülkeler kullanıcı hakları konusunda çok açık tutumlar sergiliyor.
O zaman Irak Hükümeti öncelikle 1,400 PS2'yi kullanmadan önce birçok memura garanti formlarını doldurma görevi vermeli! Ne de olsa garantisi olmayan mal büyük bir tehlikededir ve bu durum da en azından tüm bu formlar dolduruluncaya kadar Irak yönetimini PS2 konsollarını kullanmaktan alıkoyacaktır. Kısacası biraz bekleyecekler.
2)Tüm Irak motorize araçları PlayStation2 ile uyumluluk için yeniden tasarlanacak ve bundan böyle Reset tuşları da olacak.
3)Bu tip araçları kullanan askerler PS2 kumandası üzerinde kare ve üçgene aynı anda basarken geri tuşuna dokunarak zor durumlarda hile yapmaya çalışacak.
4)Saddam Hüseyin önümüzdeki yıl yeni çekilecek Grinch filmi olan "Grinch: Detroit'in tatilini nasıl çaldı!" filminde başrolü oynamak için teklif aldı.
5)Bundan böyle siyahtan başka çok iyi kamufle olabilen renklerde de 'PlayStation'lar piyasaya sunulacak.
6)Irak silahlı kuvvetleri, popüler PlayStation2 oyunu "Tekken Tag Tournament"daki karakterler gibi üniformalar giymek zorunda kalacak.
7)PlayStation2'nin en büyük yeniliklerinden biri dahili DVD oynatıcı özelliği. Bu doğrultuda Irak pilotları tehlikesiz uçuşlarda en yeni filmleri seyredebilecek.
8)Askere alınma yaşına ulaşamamış gençler ise yaş büyüterek orduya girmeye ve PS2'lere ulaşmaya çalışacak. Ya da yedek listelerde kendi isimlerini arayacaklar.
9)Sony, PlayStation2 için yepyeni bir oyun çıkaracak: "SCUD Füzelerini Kontrol Et!"
10)Tüm bunlara karşılık Kuveyt de savunma için binlerce Atari2600 alıp stok yapacak ve acil bir teknolojik durumda bu aletler devreye sokulacak.

Kaynak: CNET 

 
 

- Sizin de beğendiğiniz ve başkalarına duyurmak istediğiniz bu tip şeyler varsa veya kendi çalışmanızı tanıtmak istiyorsanız hep beraber paylaşmak için bana e-mail atın.

- PlayStation2 ile ilgili ayrıntılı bilgi için Sony Corp. Resmi Sitesi'ne gidebilirsiniz.

- Size biraz gülmek için Kahkaha.com
'u öneriyorum.
Yabancı site olarak da yaklaşık 110 konuda ayrı ayrı karikatür, takvim, hareketli resim sunan Oh My Goodness'a uğrayabilirsiniz.