www.cihansalim.net

 Fıkralar
 
Burada az duyulan fıkraları toplamak istiyorum, zira herkesin ağzında hep aynı fıkralar dolaşıyor. yalnız unutmayın, az duyulan her fıkra, sizi gülmekten yerlere yatıracak diye bir iddiam yok!

  Meslek Fıkraları
6 Fıkra

Tıpta Önemli Nitelikler
Tıp fakültesindeki öğrenciler gerçek bir insan vücudunda
tıklayın, destekleyin:
deneme yapacakları ilk anatomi derslerine girmişler. Hepsi masanın etrafında toplanmış. Masada duran üstü kapalı kadavranın başına gelen profesör "Başlamadan önce şunun altını tekrar çizmek istiyorum" demiş, "Tıpta başarılı olmak için iki niteliğe sahip olmanız gerekir:
İlki hiçbir şeyden iğrenmemeniz gerektiğidir."

Hemen ardından örtüyü kaldırmış, parmağını kadavranın poposuna sürtüp sonra da yalamış ve öğrencilerinden aynısını yapmalarını istemiş.
Öğrenciler tabii çok garip hissetmiş, tereddüt etmiş ama ardından sırayla kendilerinden isteneni yapmaya başlamışlar. Herkes yaptıktan sonra hocaları onlara bakmış ve "İkinci önemli niteliğiniz ise" diye başlamış. Öğrenciler yoksa daha da kötüsü mü geliyor diye korkuyla dinlerken profesör şöyle devam etmiş:
"dikkat ve gözlem yeteneğiniz olmasıdır. Ben orta parmağımla kadavraya dokundum ama işaret parmağımı emdim! Karşınızdakini özen gösterin!"

Muhasebeci Farkı
Bir matematikçi, bir muhasebeci ve bir ekonomist aynı işe baş vururlar.
Mülakatı yapan kişi matematikçiye sorar:
"İki kere iki kaç eder?" Matematikçi cevap verir: "Dört!" Görüşmeci sorar: "Kesin dört mü?" Matematikçi kendinden emin cevaplar: "Evet, kesin dört!"

Matematikçi çıkar ve ekonomist odaya girer. Aynı soru ekonomiste yöneltilir. Ekonomist yanıtlar: "Ortalama dört eder, yüzde 10 aşağı veya yukarı oynayabilir, ama ortalama dört eder."

Ekonomistte de çıkar, muhasebeci odaya girer, tabii yine aynı soru.
Muhasebeci ayağa kalkar, kapıyı kilitler, panjurları indirir ve görüşmeciye yaklaşarak sorar: "Kaç etsin istersiniz?"

Bedava Bilet!
Üç işletmeci ve üç mühendis iş icabı bir tren seyahatine çıkacaklardır. Tren garında üç işletmeci üç bilet aldığı halde, mühendisler yalnızca bir tane alırlar. İşletmeciler bunun sebebini sorduklarındaysa, "Bekleyin ve görün" derler.
Trene binerler, bir süre sonra üç mühendis kalkıp beraberce tuvalete gider. Kondüktör gelir, üç isletmeciden üç bileti aldıktan sonra tuvaletin kapısını çalar, "Biletiniz lütfen" der. Mühendislerden biri eliyle bileti dışarı uzatır. İsletmeciler de bunu görürler. Artık taktiği kapmışlardır.

Dönüş zamanı gelmiştir, yine tren garındadırlar. İsletmeciler gidip bir bilet alırlar. Bakarlar mühendisler bu sefer hiç bilet almıyor, şaşkınlıkla yine sebebini sorarlar, "Bekleyin ve görün" der yine mühendisler.
Yolculuk baslar. İşletmeciler beraberce kalkıp tuvalete giderler, ardından mühendisler de karşıdaki tuvalete. Kondüktörün gelmesine yakın, mühendislerden biri dışarı çıkar, karşıdaki tuvaletin kapısını tıklatıp "biletiniz lütfen" der. Açılan kapıdan bir el bileti uzatır. Bileti alan mühendis kendi arkadaşlarının olduğu tuvalete geri girer!...

Amerikan mühendisi
Kayseri'de yol çalışması yapılıyormuş. Köylüler eşeğin birini salıp geçtiği yerden yolu geçiriyorlarmış. O sırada oradan geçmekte olan Amerikalı bir mühendis görmüş bunları.
Merak etmiş, gitmiş yanlarına:
-Kolay gelsin, ne yapıyorsunuz böyle?
Köylü, "Yol yapıyoz" diye cevap vermiş.
-E, bu eşek ne?

Köylü genel prosedürü şöyle bir anlatmış: "Eşeğin yolun nereden geçeceğine karar verdiğini söylemiş. Amerikalı mühendis yerlere yatmış gülmekten "Öyle şey mi olur" diye. Alaycı bir tonla: "E demiş eşek bulamayınca ne yapıyorsunuz?"
Köylü:"O zaman Amerika'dan mühendis getirtiyoruz!"

Golf Macerası
Bir rahip, bir doktor ve bir mühendis golf sahasının boşalmasını beklemektedirler.
Mühendis: "Bu adamlar ne yapıyor böyle, 15 dakikadır bitirmelerini bekliyoruz."
Doktor: "Bilmiyorum ama hiç böyle bir saçmalık görmedim."
Rahip: "İşte görevli geliyor, onunla konuşalım."
Rahip: "Merhaba, şu anda sahada olan grup ne zaman çıkacak, neden bu kadar yavaşlar?" Görevli: "Evet onlar kör itfaiyeciler. Klubümüzde geçen sene çıkan yangında gözlerini kaybettiler. Bu yüzden istedikleri zaman burada ücretsiz oynamalarına izin verildi.
Rahip: "Ne kadar üzücü, bu akşam onlar için dua edecegim."
Doktor: "Çok güzel bir fikir, ben de hastanedeki doktor arkadaşlarla konuşup onlar için birşeyler yapabilir miyiz diye bakacağım."

Mühendis: "Bu adamlar neden geceleri oynamıyorlar?"

Reset!
Üniversiteden arkadaş olan bir makine mühendisi, bir elektrik mühendisi ve bir de bilgisayar mühendisi binmişler bir arabaya gidiyorlar. Yolun yarısına geldiklerinde araba bozuluyor ve makine mühendisi "ben hallederim" deyip yatıyor arabanın altına, birkaç yere çekiç vuruyor, vida sıkıyor falan, biniyorlar arabaya, hala bozuk.
Bu sefer elektrik mühendisi hemen atlıyor, 'bana bırakın' diye. Kabloları kontrol ediyor, elektrik aksamına bakıyor, biniyorlar arabaya ama tik yok gene. Makine ve elektrik mühendisi bilgisayar mühendisine dönüyorlar. Sıranın kendisine geldiğini anlayan bilgisayar mühendisi:

-Eee, şey... Arabadan çıkıp bir daha girsek?

 
 

- Sizin de beğendiğiniz ve başkalarına duyurmak istediğiniz bu tip şeyler varsa veya kendi çalışmanızı tanıtmak istiyorsanız hep beraber paylaşmak için bana e-mail atın.

- Komikaze.net son zamanlarda oldukça ilgi çekiyor, öneririm ;)