www.cihansalim.net
site içindeİnternet'te

 Hoş Vakit
 
tıklayın, destekleyin:
Sitenin bu bölümünde size İnternet'te biraz rahatlamanızı sağlayacak şeyler sunacağım. Sitenin diğer bölümleri asıl odak noktam olduğundan bu bölümü çok sık yenileyemesem de bu durumu alışılmışın dışında "eğlencelik"lerle aşmaya çalışıyorum...
Katkı ve önerilerinizi bekliyorum. Siz de elinizdeki hoş şeyleri bizlerle paylaşın...

  Garip mi, Cinsce mi, yoksa...
Farklı Bakış!
  İçinde bulunduğumuz toplum mu yoksa tüm insanlık mı belli kurallar içinde sıkışıp kalmış? Artık farklı şeyleri düşünmeye gerek bile görmez olduk, ne de olsa "Bu gidiş değişmez" mantığı!
Bu bölümde alışık olmadığımız, değişik düşünceleri, fikirleri ya da en basitinden sık kullandığımız şeylere farklı ve komik bir açıdan yaklaşımları ele alıyoruz.

¤ 19'u karşılıksız çek yazmış... ABD Kongresi'ni nasıl bilirdiniz?
¤ Sizden gelen yeni eklentilerle Kafa Tırmalayan Detaylar...
¤ aria... Artık dünyada aynı logoya sahip iki farklı aria var!

 

  Duvar Kağıtları
Amatör Fotoğraf
  Eğlence bölümüne karşı artan ilgi sonucu bölüme farklı sayfalar eklemeye çalışıyorum. Son olarak bilgisayarınızda masaüstünüzü süsleyebilecek duvar kağıtlarını sunuyorum. Zaman geçtikçe daha çok fotoğraf ekleyeceğim...

¤ Gökyüzü, Çatallar ve Çiçekler... Duvar Kağıtları - 1
¤ Daha Fazla Çiçek ve Yaprak... Duvar Kağıtları - 2

 
  Beyin Fırtınası
Gündem-Mizah
  Aslında bu sayfadaki diğer 3 başlığa giremeyen malzemeyi buraya koymak başlıca hedef. Bu bölümde daha çok etrafımızda gelişen olaylar üzerine kafa patlatıp ilginç ve hoş yanlarını bulmaya çalışacak ya da ağızdan ağıza dolaşan popüler konulara yer vereceğiz.

¤Yeni logoya tercüman gerekiyorsa... Medyada son derece sık karşılaştığımız yeni Arçelik logosu hoş bir tasarıma sahip ama logo geleneksel tüketicimize ne kadar uygun?
¤"Trendy" Bilişim!(ağustos'03) Yaz aylarında MP3 tartışmaları, CD ve DVD kaydetme yolları en çok ilgi çekenler.
¤"Trendy" Bilişim!(nisan'03) Linux-XBox, İnternet'te Irak savaşı derken fotoğraf çeken telefonlar ve de yeni Windows Longhorn'un ilk hali bir anda odak noktası oldu...
¤"Trendy" Bilişim!(şubat'03) Yeni LCD ekranlar daha ucuz ve de dosya değişimciler artık casus ve reklam yazılımlardan çok sıkıldı!
¤"Trendy" Bilişim!(aralık'02) Dosya paylaşım ağları baskı altında!
¤"Trendy" Bilişim!(temmuz'02) Yaz döneminde güzel haberler ilgi çekiyor...
¤"Trendy" Bilişim!(mayıs'02) Bilişimde gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. O zaman biz de, bunların eğlenceli yanlarını görmeye çalışalım...
¤Hayali Bilişim Filmleri Ne dersiniz çoktan beri İnternet, teknoloji, bilgisayar gibi konularda film izleyemiyoruz değil mi? O zaman alternatif filmler düşünme zamanı! Beyin fırtınası yapalım ve de gişe rekortmeni güncel bilişim filmleri hayal edelim...
¤Yeni icat 'smiley'ler ABD Patent ve Marka Hakları Bürosu geçenlerde kaşlarını çatan :-( şeklindeki smiley'nin telif haklarının Despair.com'a ait olduğunu açıkladı. Yani şu anda izinsiz kullandığım için bir suç işlemiş durumdayım. Bu nedenle artık yeni smiley suratlara ihtiyacımız var. Bizden size 10 yeni yaratıcı şekil!
¤Saddam ve PlayStation2 Acaba Irak Hükümeti şipariş verdiği 1400 PlayStation2 oyun konsolu için neler düşünüyor olabilir. Bir Top10 listesi!

 
  Az Duyduklarınız
Fıkra
  Burada az duyulan fıkraları toplamak istiyorum. Yalnız unutmayın, az duyulan her fıkra, sizi gülmekten yerlere yatıracak diye bir iddiam yok!

¤ Korku Filmi Gibi! Damat Kimin Tarafında? Yeni dörtlü...
¤ Temel, Şanssızlık, Fedakar Er, vd. Az duyulmuş fıkralar!
¤ Meslek Fıkraları Mühendisler gözlem altında!

 
  Rakamlarla uğraşı
Oyunlar
¤ Ne kadar sık çikolata yediğinizin yaşınızı ortaya çıkarabileceğini biliyor musunuz?
Bu oyun ilkokul çocuklarının çok sevdiği "Bir sayı tut, şimdi 7 ile çarpıp 4 ekle..." türü bir eğlencelik ama gerçekten işliyor ve ilginç...
 
 

- Sizin de beğendiğiniz ve başkalarına duyurmak istediğiniz bu tip şeyler varsa veya kendi çalışmanızı tanıtmak istiyorsanız hep beraber paylaşmak için bana e-mail atın.

- Size biraz gülmek için Kahkaha.com
'u öneriyorum.