www.cihansalim.net
site içindeİnternet'te

 Özgeçmişi
   

  1996’da belki de Türkiye’nin ilk kişisel web sitesini (malumunuz, o zaman ‘blog’ denmiyordu) yapmaya başladım, bu gördüğünüz sayfanın tasarımı 2000’li yılların ilk günleri, o zamanlar yeni mezun bir genç olarak bu sayfada hayata dair mesajlar veriyordum…
Geride kalan on küsür sene Dünya ve Türkiye için tabii ekonomik, siyasi çalkantılar getirdi, modern kültür, dijital yaşam farklılaştı… Artık her şeyi daha net, parça parça anlatmamız gerekiyor, madem öyle, işte özetle Hüseyin Cihan Salim:

‘81 doğumludur, ilk ve orta öğrenimini Galatasaray Lisesi’nde almış, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde İşletme-İktisat bölüm birincisi olarak mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde MBA-İşletme Yüksek Lisansı yapmıştır. 2012’den beri Hatha, Vinyasa, Ashtanga yoga dersleri vermiş, 2017’de; Türkiye’de ilk kez verilen Iyengar Yoga eğitmenliği sertifikasını alarak dünyanın en saygın yoga ekollerinden biri olan bu sistemin ülkemizdeki yaklaşık 10 eğitmeninden biri olmuştur.

Kurumsal hayatında hem çok uluslu hem de ulusal farklı boyutlarda firmalarda görevler almıştır. 5 yılı aşkın süredir bünyesinde Memorial Sağlık Grubu, A101, English Home gibi markalar olan T. Aydın Holding’de İş Geliştirme Direktörü ve grubun yeni restoran zinciri girişimlerinde Genel Md. Yardımcısı olarak görev almaktadır. Öncesinde ise, Doğan Online ve Doğuş Medya Grubu Yeni Medya biriminde dijital sektörde iş geliştirme; Sabancı Holding’de Kordsa Global’de CEO’ya bağlı olarak İş Geliştirme ve Strateji Analisti olarak çalışmıştır. The LifeCo, 12snap, AirTies gibi alanında öncü, hızlı büyüyen firmalarda pazara giriş ve yeniden markalama, ürün geliştirme alanlarında çalışmıştır. D-Smart’ta ve dünyanın en büyük tüketici elektroniği perakendecisi Best Buy’ın Avrupa’daki ilk operasyonu olan Türkiye Best Buy’da pazarlama yöneticiliği yapmıştır. Bu birikimlerini Istanbul Business School gibi farklı kurumlarda Stateji, İş Geliştirme, Pazarlama, Dijital Pazarlama gibi eğitimler vererek paylaşmaktadır.

1998’den beri bilişim sektöründe PC World, Computer World, Byte Türkiye gibi dergilerde, yaklaşık 20 yıldır kalem oynatmakta, belki de sektörde yazmaktan bıkmayan ender bilişimcilerden biri olarak devam etmektedir, 2009’dan beri Türkiye’nin tek aylık dijital pazarlama ve yaşam dergisi Digital Age’de her ay yazılarını takip edebilirsiniz, tabii cihansalim.net/blog adresinde de…

Bu çalışmaları nedeniyle gençliğinde gazetelere, televizyonlara çıkmışlığı da olmuştur… Cihan ayrıca kültür odaklı turizm ve fotoğrafçılık meraklısıdır, hayvan barınaklarına yardımlar organize eder.

Tüm bu konular ve bahsetmediğim olası konularda fikir alışverişi ve ortak çalışmalar, karşılıklı yardım için lütfen çekinmeyin, bana yazın… Sevgi ve saygılarımla…
e-posta adreslerim; hcsalim@rocketmail.com ve mektup@cihansalim.net

 

- Siteyle ilgili ya da değil, her konuda yorum ve önerilerinizi bekliyorum. Sadece mektup@ cihansalim.net adresine yazın, yanıtlanacağını garanti ederim.