Teknolojik Ürünler, İncelemeler, Öneriler ve Yorumlar : cihansalim.net/cjtech    •İnceleme Yorum Editör
sitede web'de
@cihansalim.net
- Özgeçmiş
- Erişim
Yazılar
- Dergilerde
- İnternet'te
Bu Ayın...
- Kitabı
- Şiiri
- Web Siteleri
Diğerleri
- bil İŞ im
- Dosya Konuları
- Öneriler/ Duyurular
- Günce... Blog...

- Web Tasarım
- Zeka, ilginçlik ve gülmece

 Siz...
- CJ Tech hoşunuza gittiyse "Ctrl" ve "D" tuşlarına basarak 'Sık Kullanılanlar' listenize eklemeyi unutmayın.
- Önerilerinizi de bekliyoruz...
  Cj tech 'n' research CEN.'a hoşgeldiniz!
 cihansalim.net içinde ilk defa özel bir bölüm açılıyor. Böylece sitede artık başkaları da içerik üretecek! cihansalim.net/cjtech
Hobi amaçlı yayınlanan bu bölüm, teknoloji sitelerinden daha az inceleme içerecek olsa da güvenilirliği çok yüksek olacak. Çünkü "deneyim" işin işine girecek. Yeterli süre kullanılan teknolojiler nesnel bir biçimde tanıtılacak. Örnek vermek gerekirse, iki yazar, dört adet Nokia 3650 cep telefonunu birkaç ay kullandı, ve sonra tecrübelerini yazdı...
Bu sayfaları daha da faydalı kılacak olan, hazırlayanların da okurlar gibi son kullanıcı konumunda olmaları, ama teknolojiyi hayat biçimi haline getirdikleri için daha çok deneme yapabilmeleri.

BAhmet Cenk Gültekinu yeni bölüm, Ahmet Cenk Gültekin tarafından hazırlanıyor. Lisansüstü eğitimine İngiltere'de devam eden Cenk'in en büyük hobisi yaşantısında önemli yer tutan teknolojik ürünler.

Ahmet Cenk Gültekin:
İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde İşletme-İktisat Bölümü'nden mezun oldum. Aslında aynı zamanda İngiliz Portsmouth Üniversitesi'nden de mezun oldum diyebilirim. Şu anda, yine Portsmouth Üniversitesi’nde Finans yüksek lisansı yapmaktayım.

Yani teknolojinin gerçekten de "sıcak" olduğu İngiltere’deyim. Örneğin, İstanbul’da Playstation 2’nin Sony mağazalarında ki fiyatını biliyoruz, yaklaşık 400–450 YTL civarında, aldıklarımız sadece konsol ve joystick. Ama bu işler İngiltere’de biraz farklı, Playstation 2’nin fiyatı £ 99, ancak paketin içinde konsol, 2 joystick, 2 tane de orijinal oyun mevcut. Buradan şöyle bi sonuç çıkarabiliriz ki; burada hem yüksek teknoloji hem de uygun fiyatlar var.

İngiltere’den asıl konumuza atlayalım ben aslında teknolojinin hemen hemen her dalıyla yakından ilgileniyorum bunlar arasında en büyük payı tabii ki bilgisayarlar alıyor ancak bilgisayarlar dışında cepteller (artık her ne kadar cep telefonluktan çıktılarsa da biz yine onlara cep telefonu diyelim) bunların dışında dijital imaging ve capturing, ses sistemleri, ev elektroniği gibi. Ayrıca taşınabilir cihazlar günümüzde giderek yaygınlaşmakta, bu konu giderek önem kazanmakta, tabii bu konu da benim için çok önemli.

Bu saydığım konularda istediğiniz gibi soru sorabilirsiniz, lütfen soru sormaktan ne utanın ne de çekinin...

tıklayın, siteyi destekleyin:
• Tıklayın, Destekleyin...

Erişim

Teknolojiyle ilgili her şeyi, bu sayfalarda görmek istediğiniz konuları Cenk'e yazın:
cenkgultekin@ dsl.ttnet.net.tr
ICQ#: 45706586

Sitenin geneliyle ilgili fikirleriniz için, hatta sizin de Cenk gibi ayrı bir bölüm projeniz varsa, H. Cihan Salim'e mektup@cihansalim.net adresinden ulaşabilirsiniz.