// yoga

yoga

Yeni yıla dev bir sınıfın içinde başlamak: İstanbul’da yoga topluluğu büyüyor

İki salı önce, 2013’ün ilk gününde İstinye’deki Cihangir Yoga şubesindeki ders için yola çıktığımda ilk kez gittiğim bu salonu kolay bulamamaktan çekiniyordum. Biraz zorlanarak ulaştığımda ne kadar çok insanın burayı zaten bildiğini ve salonu tıklım tıklım yaptığını şaşırarak gördüm.

Oldukça büyük olan salona 100’e yakın kişiyi sığdırmak için yoga matlarını yan yana yapıştırarak adeta düz bir halı oluşturup ardından neredeyse her 2 matta 3 kişi olacak şekilde başlayabildik, ki buna rağmen salonun kapısından dönenler oldu. Dersin ücretsiz olması, yeni yılın ilk günü pek çok yerin, alışveriş ve eğlence merkezinin kapalı olması, hem de yeni yılın ilk günü yogayla başlamanın sembolikliği belki de güçlendirici faktörler idi fakat İstanbul’daki yoga aşığı sayısının ne kadar arttığının da harika bir örneği oldu bu kalabalık ve mutlu grup.

1 Ocak 2013, yeni yılın ilk yoga dersi neredeyse 100 kişilik bir sınıfta, bu sakinlik aldatmasın, birbirimizin matlarını terlettik

Tabii bu kalabalıkta, yoga pozlarını vinyasa akışlarıyla yaparken pozlarda uzun kalmamız ve nefeslenmeye rağmen salon bir hayli terledi. Chris Chavez’in eğlenceli tarzı enerjiyi yüksek tuttu, kapanışta shavasana esnasında gitar çalması, canlı müziğe alışık olmayan bana önce bir garip sonra enteresan sonra da keyifli geldi. Bu vesileyle de İstinye’deki Cihangir Yoga merkezinin ne kadar güzel olduğu, çadırlı bölümünün bahçe içi havası sunduğunu görmüş oldum ve iyi ki yoga merkezlerimiz yeni şubeler açıyor dedim. İstanbul’da tavsiye ettiğim yoga merkezlerinin listesini buraya tıklayarak ulaşacağınız yazımın en sonunda bulabilirsiniz.

Biraz gecikmeli oldu, ama 2013’te yoga yapanların pratiğinde dengeli derinleşme, yapmayanların da tanışması dileğimle. Ben de bu yıl yoga üzerine yazmaya başlamayı hedef koydum!

TARTIŞALIM

“Yeni yıla dev bir sınıfın içinde başlamak: İstanbul’da yoga topluluğu büyüyor” henüz yorumlanmamış, ilk siz yorumlayın

Yorum yapın