// iktisat ve Türk ekonomisi

iktisat ve Türk ekonomisi

FiYapı, FiSide projesi yeni mağdurlar yaratır mı

Türkiye’de maalesef iktisadi hayat pek çok kurum açısından hala büyük riskler alınarak yürütülüyor. Özellikle ekonomide geçen yıla göre yavaşlama görülürken bundan inşaat sektörünün de oldukça olumsuz etkilendiğini görüyoruz, bir de konutlarda KDV oranının %1’den %18’e yükseltilmesi gibi radikal düzenlemeler de gelince büyüme çok yavaşladı.

Buna ek olarak imar planları, belediyeler arasında sorunlar belki de daha çok öne çıkıyor. Esenyurt’ta pek çok proje için yaşananlar medyada bol bol yer buluyor.

Eğer mağdur olduğunuza inandığınız bir proje varsa, aynı projeden alım yapmış kişilerle mutlaka temasa geçmeye bilgi edinmeye çalışın derim. Örneğin benim de ağzımın yanmasından korktuğum Fi-Yapı’nın Fi-Side projesi için, FiYapı mağdurları olmaktan korkanlar Facebook’ta bir FiSide Bahçeşehir grubu kurmuş, gruba üye olup fikir alışverişi yapabilirsiniz.

Projeyi ben de yakından takip etmeye başlayacağım ve edindiğim bilgileri buradan paylaşacağım. Bu yazının altına yorum ve telefon, e-posta adresi bırakabilirsiniz, böylece grup olarak hareket etme imkanı genişleyebilir. FiYapı geçen yıl bu proje için dikkat çekici bir yola gitmiş, belli tarihe kadar başvuranlara, daire yerine ödenen daire bedelini %25 prim ekleyerek ödeme vaat ettiği reklamları tüm şehre yerleştirmişti. Bakalım FİYAPI, FİSİDE projesini nasıl tamamlayacak ve bu taahhüdü yerine getirebilecek mi.

TARTIŞALIM

“FiYapı, FiSide projesi yeni mağdurlar yaratır mı” 3 kez yorumlanmış, siz de yorumlayın

  1. bizim evlerin hali ne olacak ne zaman teslim edilecek hiçbir fikrim yok

    Yorumlayan: LEYLA | 27.05.2013, 15:02
  2. ben bütün birikimimi buraya yatırdım ama ğelip projeye baktıkca kahroluyorum nerde verdikleri ğüzel sözler hani kıbrıs adasının havuzu hepsi yalanmı bakacaz ve ğörecez yine yapmayıpta boyle devam ederse ben 35 katın üstüne cıkıp aşağa atacam kendimi bütün belediye başkanımı yoksa fikret inanmı ğörecez bakalım suclu kim

    Yorumlayan: ridvan şengül | 11.12.2013, 17:02

Yorum yapın