// oyunlar, spor, TV

oyunlar, spor, TV

Galatasaraylılar, Euroleague bileti için için sosyal medyada gündem yarattı!

Basketbolun UEFA Şampiyonlar Ligi olan, Euroleague‘de her yıl 24 takım mücade ediyor. Fakat Euroleague’in özerk yapısı nedeniyle, Şampiyonlar Ligi’nde olduğu gibi belli sportif başarıları elde eden takımların Euroleague’de yer hak etmeleri garanti değil.

Euroleague kurucuları takım ve ülkeler, belli kriterlere göre lige katılabilecek takımları belirliyorlar. Türk Hava Yolları‘nın Euroleague’in 5 yıllık isim sponsorluğuyla Turkish Airlines Euroleague olarak adı değişen organizasyon, THY’nin de etkisi ile 2012’de Final-Four yani şampiyonluk maçlarını İstanbul’da gerçekleştirecek.

Yıllardır Efes Pilsen ve Ülkerspor’un, ardından da Ülker ile Fenerbahçe basketbol şubesinin birleşmesiyle Efes Pilsen ve Fenerbahçe Ülker’in ülkemizi temsil ettiği organizasyonda önümüzdeki yıl Galatasaray Cafe Crown’un da yer alması için Galatasaraylı taraftarlar bugün İnternet üzerinden büyük bir kampanyayı bilerek veya bilmeden başlatmış oldular.

Normal sezonu Efes Pilsen’in üstünde, Fenerbahçe Ülker ve Bandırma Banvitspor’un altında 3. sırada tamamlayan Galatasaray eğer yarı finalde Bandırma Banvit’i eleyebilirse finalde Fenerbahçe Ülker veya Efes Pilsen’in rakibi olacak. Bandırma Banvit’i eleyeceklerine inanan Galatasaraylılar, sezonu en kötü 2. olarak bitireceklerini de göz önüne alarak, Türk Hava Yolları’nın sponsor olduğu organizasyonda yer almaları gerektiğini düşünüyor.

Bugün Galatasaray Basketbol Portalı GSBasket’te “Euroleague için Saldır Galatasaray” başlıklı tartışma sayfası ve diğer web sitelerinde paylaşılan bilgiler bir anda çok geniş bir taraftar kitlesinin İnternet’te harekete geçmesine vesile oldu.

Şu anda hedef gösterilen Euroleague resmi Facebook sayfasının kullanıcılara açık olan duvarında (bakınız sağ üstteki En Yeniler seçeneği) neredeyse her dakika yeni bir “Galatasaray Euroleague’de olmalı” mesajı yer alıyor:

Facebook'taki Euroleague sayfası Galatasaraylılar'ın yoğun ilgisi altında!

Sadece Facebook’ta değil, şu anda Twitter’da da Türkiye’de en çok konuşulan ikinci etiket / hashtag Türkan Saylan’ın ardından ‘#galatasaray4euroleague‘. Bu ilgi kuşkusuz Euroleague’in pazarlama görevlilerinin ilgisini çekecektir. Fakat medyada “THY bastırdı, Euroleague finali 2012’de Sinan Erdem Spor Salonu’na geldi” ifadelerini gördükten sonra THY’nin de, eğer Galatasaray ligde finali oynar, hatta kazanırsa Euroleague’e bu konuda da talepte bulunması beklenecektir. Yani bir bakarsınız, sosyal medyayı iyi yöneten şirketlerden THY, bir süre sonra Galatasaraylılar’ın dijital ortamda yeni muhatabı olur!

TARTIŞALIM

“Galatasaraylılar, Euroleague bileti için için sosyal medyada gündem yarattı!” henüz yorumlanmamış, ilk siz yorumlayın

Yorum yapın