// ben...

ben...

cihansalim.net içeriği ve e-postalarım geçici olarak erişilemeyebilir

Türkiye’de rekabeti bir türlü sağlayamadık ve ben de ısrarımdan vazgeçip hem cihansalim.net alan adının yönetimini, hem de cihansalim.net’teki içeriği barındırma (hosting) hizmetini yabancı bir firmadan almaya karar verdim. Dünya genelinde ilk başvuruya verilen alan adları Türkiye’de fazlasıyla bürokrasi ve yüksek ücretle alınabiliyor, yıllardır bu durumdan sıkıntı çekenler yakınadursun daha fazla kişi .com gibi .tr ile bitmeyen adresleri tercih ediyor, gelirimizi, biriken refahımızın bir bölümünü dışarıya transfer ediyoruz. Örneğin ben de uzun kağıt işleri sonucu geri çevrileceğimi bildiğim cihansalim.net.tr adresine vermem istenen ücretin yarısından azını cihansalim.net için kredi kartımla hemen ödeyerek 2 dakikada işlemi tamamlayabiliyorum. Hele barındırma konusunda karşılaştırma yapmamak en iyisi, 10 MB’lık hosting alanı için bile fahiş ücretler isteyenler de Türkiye’nin çok geri kaldığını dünyaya resmen ilan ediyor.

Bunları bir başka zaman belki tekrar ele alırım. Ama kısaca duyurmak istediğim şu ki haftasonu alan adımı transfer edeceğimden eski yazılarıma, yeni günce yazılarım ve RSS beslemelerine, yani sitemin tüm içeriğine geçici olarak erişemeyeceksiniz. Daha da önemlisi @cihansalim.net ile biten e-posta adreslerime attığınız e-postalar da elime ulaşmayabilir. Diğer e-posta adresimi tercih etmenizi rica ederim.Çalışmanın olabildiğine kısa sürmesini umuyorum. WordPress güncemi de umarım hızla yeni bir veritabanına aktarıp tekrar arşiviyle yayına alırım ve hemen yeni bir yazı ile huzurlarınıza çıkarım.

Güncelleme (2 Ekim): @cihansalim.net ile biten e-postalarım artık çalışıyor. Şu aşamada transferin sorunsuz tamamlandığını düşünüyorum. Eğer sitenin herhangi bir sayfasında sorunla karşılaşırsanız bana iletmenizi rica ederim.


[tags]cihansalim.net, alan adı, domain, hosting, .tr[/tags]

TARTIŞALIM

“cihansalim.net içeriği ve e-postalarım geçici olarak erişilemeyebilir” henüz yorumlanmamış, ilk siz yorumlayın

Yorum yapın